Уряд оновив правила військового обліку: що змінилося

Уряд оновив правила військового обліку: що змінилося

Фото: Перший Криворізький

Кабінет Міністрів постановою від 30 грудня 2022 року № 1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зміни, зокрема, передбачають більш суворий контроль військового обліку. Для належного функціонування системи військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях визначається кількість відповідальних осіб.

На роботу та навчання військовозобов’язаних можуть приймати лише за підтвердження реєстрації на військовому обліку. Центри зайнятості будуть надавати інформацію про безробітних військовозобов’язаних.

Дипломатичні відомства тепер будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. Вони мають сприяти поверненню військовозобов’язаних до України під час мобілізації. Чоловікам дозволено не ставати на військовий облік тільки за умови перебування за межами країни до трьох місяців.

Військовий облік відтепер буде поділено на загальний (військовозобов'язані, які не мають броні) та спеціальний ( ті, які її мають).

До того ж він матиме різновиди:

  • персонально-якісний (вестимуть військкомати);
  • персонально-первинний (вестимуть органи місцевої влади);
  • персональний (вестимуть підприємства, установи, державні органи, навчальні заклади, де працює або навчається військовозобов'язаний).
Також тепер військовозобов'язані зможуть надавати у військкомати дані про себе через застосунок «Дія».

На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.

Крім того, військовозобов'язаними є жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Решта може зробити це за власним бажанням.

Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов’язкового взяття на військовий облік до 2026 року.

Якщо ви прочитали цю новину, то пропонуємо пройти невелике опитування, результати якого допоможуть редакції та сайту «Перший Криворізький» стати краще для вас.

Посилання скопійовано в буфер обміну