Кого саме слід вважати колаборантами: МВС дали роз`яснення

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Під час окупації українських території деякі місцеві мешканці йдуть на співпрацю з окупантами. Проте кого слід вважати саме колаборантами?

Колаборація є свідомою діяльністю людини, котра в будь-який спосіб співпрацює з окупантами.

Про це у Телеграмі інформує Міністерство внутрішніх справ України.

«Колаборантами вважаються ті, хто підтримують російську агресію, займаються поширенням російської пропаганди, агітують людей на користь ворога, підтримують або проводять референдуми на окупованих територіях, співпрацюють з окупантами для отримання посад або виконують завдання, поставлені окупаційною владою», — йдеться у повідомленні.

У МВС наголосили: ті, хто надавав житло окупантам, забезпечував їх їжею, передавав інформацію про українських захисників, представників влади, про місце їх перебування чи інші дані - ці особи будуть притягнені до відповідальності та отримають реальні терміни позбавлення волі, аж до 15 років ув‘язнення.

Водночас якщо людина опинилася на захопленій території і просто продовжила виконувати свої обов’язки без шкоди для України або під страхом смерті - це не означає, що вона є колаборантом.

«У кожному випадку правоохоронці прийматимуть відповідні рішення лише після ретельної перевірки всіх обставин і наслідків, до яких призвела співпраця конкретного громадянина з окупантами», — пояснили у міністерстві.

Якщо ви прочитали цю новину, то пропонуємо пройти невелике опитування, результати якого допоможуть редакції та сайту «Перший Криворізький» стати краще для вас


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
43 хв

Все гаразд

48 : 36

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com