Зараз одна мрія: щоб він швидше повернувся додому, — наречена полоненого криворіжця
![Зараз одна мрія: щоб він швидше повернувся додому, — наречена полоненого криворіжця Зараз одна мрія: щоб він швидше повернувся додому, — наречена полоненого криворіжця](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572896_c68414e28826854184c8786cc84c5b9aaaa1df542f35f14323d9ce9148795d031671639985.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Пропозицію одружитись Микита зробив Каріні ще коли був у підземному госпіталі заводу “Азовсталь”.
Каріна розповіла журналістам “Першого Криворізького” про Микиту, його поранення, перебування у госпіталі Азовсталі та боротьбу за визволення чоловіка з полону.
Маріуполь
8 лютого разом зі своїми побратимами з криворізької частини Микита поїхав на ротацію у Маріуполь.![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572893_c68414e28826854184c8786cc84c5b9a554268_3c3f2eeced4d44241129709347b4f4131671640007.jpg)
24 лютого о 6:30 він зателефонував своїй дівчині й сказав, що почалась повномасштабна війна.
“У мене всередині все стислося”, — пригадує Каріна.Як і з переважною більшістю військових, які боронили Маріуполь, зв’язок з Микитою був стабільним до 3 березня. Потім він зник на 5 днів. Каріна намагалась щось дізнатись про коханого через побратимів.
8 березня Микита зміг надіслати повідомлення з чужого номера. Він писав, що з ним все добре, він живий, хлопці тримаються.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572895_c68414e28826854184c8786cc84c5b9a554270_3c3f2eeced4d44241129709347b4f4131671640007.jpg)
Пізніше зв'язок був дуже поганий, зв'язатися вдавалося раз на декілька днів.
Азовсталь
21 березня Микита сказав Каріні, що його переводять на іншу позицію. 23 березня зранку Микита зателефонував і сказав, що він тепер у безпеці — у госпіталі заводу “Азовсталь”. У хлопця був перелам лівої п'ятки і поранення правої руки — порізав її склом. Під час одного з обстрілів хлопця контузило. У підземеллях заводу було багато поранених, їх оперували наживо, без наркозу і знеболюючих. Не було ліків та приладів для медичної допомоги. Лише через тиждень після переламу Микиті наклали шину.![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572892_c68414e28826854184c8786cc84c5b9a554267_3c3f2eeced4d44241129709347b4f4131671640007.jpg)
Микита писав Каріні, що у підземеллях Азовсталі переховувались багато маленьких дітей. Йому було важко бачити дітей в цих бункерах, вони мають гратися на сонечку і радіти весні.
У захисників Азовсталі було мало їжі та води: вони могли не пити по два-три дні. Дістати вдавалося хіба технічну воду, а вона часто смерділа тухлими яйцями. Їжі було дві-три ложки каші на добу.
Микита намагався підтримувати Каріну – говорив, що не голодний і почувається добре.
“Він був у тому пеклі, і завжди питав, як я. Він питав про рідних, про бабусю та батьків. Микита ніколи не скаржився та тримався”, — каже Каріна.Лише в останні дні перебування на Азовсталі Микита написав, що йому важко і дуже хочеться додому.
“Дуже страшно два місяці жити у бункері й не виходити на поверхню, не бачити сонця, не відчувати свіже повітря. На стінах у підземеллі був грибок, всі стіни були чорні від грибка, плісняви та сирості. Поранені просто гнили живцем”, — переповідає Каріна.Від постійних обстрілів з літаків, кораблів та артилерії у Микити боліла голова та дзвеніло у вухах — це наслідки контузії.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572894_c68414e28826854184c8786cc84c5b9a554269_3c3f2eeced4d44241129709347b4f4131671640007.jpg)
12 травня Микита написав Каріні, що все добре, військові тримаються і скоро він повернеться до родини.
Боротьба за визволення
19 травня військові з частини 3011 повідомили дівчині , що Микиту евакуювали з Азовсталі на територію так званих “ДНР”. Відтоді Каріна нічого не знає про Микиту“Вже майже сім місяців я не знаю, де саме він перебуває. До війни Микита важив 95 кілограмів, судячи з фото, на Азовсталі він схуд на 20. Зараз я не знаю, в якому він стані. Відколи 21 вересня відбувся обмін, я побачила, що сталось з рукою Михайла Діанова, його фото облетіли весь світ, у нього не вистачає 4 сантиметрів у кістці. Тому я дуже переживаю, що у Микити з ногою, як його лікують”, — каже Каріна.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572891_c68414e28826854184c8786cc84c5b9a554271_3c3046ef13527ac034d51a98501098321671640008.jpg)
Дівчина зверталась у Червоний Хрест, Координаційний штаб, робила запити в ООН:
“Всі відповідають, як під копірку: ми робимо все можливе, чекайте. Ніхто не надає інформацію. Нічого не відомо”, — говорить Каріна .Щоб допомогти повернути військовополонених, пишіть листи у Міжнародний Червоний Хрест та ООН, державні інстанції, які займаються звільненням полонених, тегайте їх у публікаціях у соцмережах.
Читайте також: Криворіжці мають знати своїх героїв, — дружина полоненого нацгвардійця
Відео: Даніїл Токмаков
Редактор: Софія Скиба