Безперебійний експорт олії до Європи та Азії забезпечує підприємство на Криворіжжі

Фото: Перший Криворізький
Журналісти редакції «Першого Криворізького» поспілкувалися з головним енергетиком підприємства Олександром Насредіновим та начальницею лабораторії Любов’ю Грацмон.
«Ми не зупиняли повністю виробництво від початку повномасштабної війни. У кінці лютого та березень довелося скоротити виробництво до 10%, але не зупинити.
Після 24 лютого перша проблема виникла з логістикою. 90 % нашої продукції йде на експорт, тому виникли проблеми саме з вивезенням товару», – розповідає Олександр Насредінов.
Навіть під час повного блекауту в Україні підприємство продовжувало працювати. З допомогою генераторів розвантажували сировину, яка постійно підвозилася постачальниками. Так, повний процес виробництва сьогодні підприємство в умовах блекауту не може забезпечити, але йому вдається продовжувати роботу.
«Найбільша проблема — аварійне відкочення, які проводилися раніше чотири через чотири години. А специфіка нашого виробництва у таких умовах вимагає аварійної зупинки виробництва та подальшого запуску з появою електроенергії. Коли аварійних відключень немає, то ми повертаємося до звичних темпів виробництва олії», — говорить Олександр Насредінов.
Керівництво та спеціалісти підприємства вже знайшли варіанти розв'язання проблеми зупинки виробництва під час повторних блекаутів: підведення ще однієї резервної лінії живлення та замовлення двох потужних генераторів, які можуть забезпечити повний процес виробництва.
«Ми хочемо підвести ще одну лінію живлення, яка стане резервною. Але для реалізації цього проєкту потрібні матеріали, які сьогодні в Україні важко замовити.
А щодо генераторів, то у нас є один, який підтримує роботу котельні та процес вивантажування сировини. Тобто для повної роботи його не вистачає. Але ми вже замовили ще два генератори», — говорить Олександр.
Попри те, що робота генераторів потребує додаткових витрат на паливо, олійниця у Криворізькому районі намагається тримати фіксовану ціну на товар та зберегти робочі місця, розмір заробітної плати співробітників.

Також підприємству вдалося зберегти всі вимоги якості в України та Європі та залишитися конкурентоспроможними на ринку.
«Працівники нашої лабораторії працюють з точними приладами, більшість з яких не підключені до електроенергії. Тому ми повністю можемо визначити якість продукції та сировини за допомогою фізико-хімічних приладів», — розповідає Любов’ю Грацмон.
Сьогодні ми живемо у непрості умови, які вимагають від українців та підприємств нестандартних рішень, які позитивно впливають на економіку країни та життя звичайних робітників.
Фото: Даніїл Токмаков
Відео: Даніїл Токмаков
На проспекті 200-річчя Кривого Рогу викрали два молоді дерева

Фото: Департамент розвитку інфраструктури міста
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на фейсбук-сторінку Департаменту розвитку інфраструктури міста.
Йдеться про в'язи плакучі сорту Кампердоуні, які були висаджені в межах робіт із благоустрою, проведених комунальним підприємством «Сансервіс». Загалом у квітні вздовж тротуару на цій ділянці висадили 20 молодих дерев — в'язів та беріз плакучих сорту Юнга.
Зелені насадження висадили, щоб проспект виглядав привабливіше, а мешканцям було приємніше там гуляти. Але вже за кілька днів два дерева зникли.
Крадіжки зелених насаджень у місті набувають системного характеру. Комунальники закликають містян бути уважними, бережливо ставитися до спільного майна та повідомляти про підозрілі дії поблизу нових насаджень.
Якщо ви стали свідком подібних випадків, повідомте про це до поліції або на гарячу лінію міськвиконкому.
Раніше ми писали, що у Кривому Розі планували закупити кущі та дерева на понад 8 мільйонів гривень.