Криворіжці зможуть безкоштовно отримати енергозберігаючі LED-лампи замість ламп розжарювання

Криворіжці зможуть безкоштовно отримати енергозберігаючі LED-лампи замість ламп розжарювання

Фото: pixabay

Усі повнолітні громадяни України зможуть безкоштовно одержати п'ять світлодіодних ламп замість ламп розжарювання старого зразка.

Початок програми з безкоштовного обміну заплановано з 1 січня 2023 року.

Про це повідомила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

"Є пропозиція уряду України замінити 50 мільйонів старих лампочок на LED-лампи, ми цю ініціативу озвучили нашим міжнародним партнерам, і першим хто приєднався до цієї ініціативи, став Євросоюз, який заявив про те, що готовий профінансувати для населення України заміну 30 мільйонів ламп" , – сказала вона.

За її словами, наразі Мінекономіки працює над тим, аби до кінця року завершити необхідні процедури з Євросоюзом.

Люди віком від 18 років можуть прийти до відділення "Укрпошти" або залишити свою заявку спочатку на порталі "Дія", а потім фізично прийти до відділення "Укрпошти" та безкоштовно поміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи.

Одна людина може замінити п'ять лампочок і таким чином зробити свій внесок у впровадження енергозбережних технологій у себе вдома, оскільки LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії.

У Мінекономіки уточнили, що 40% структури споживання електричної енергії в Україні становить населення, а заміна 50 мільйонів лампочок розжарювання може заощадити роботу одного реактора потужністю 1 МВт.


Посилання скопійовано в буфер обміну