Українські традиції та особливості святкування Різдва

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Різдво — українське свято, яке єднає людей. А українці надзвичайно сильна та згуртована нація, яка навіть у скрутні часи зберігає традиції.

Сьогодні через війну росії в Україні у суспільстві актуалізувалася дискусія, щодо дати святкування Різдва. Тому що частина українців святкують за новим стилем Григоріанським календарем, а інші за старим, Юліанським. Тому редакція «Першого Криворізького» розповість про традиції цього великого свята та чим саме відрізняється Різдво західного обряду від східного.

Різдво люди відзначають у всьому світі, але християни західного обряду святкують Різдво з 24 на 25 грудня, у той час, як віряни східного обряду святкують народження Христа з 6 на 7 січня. Це одне з найважливіших свят має давню історію з унікальними традиціями та обрядами – християни, попри віру, прикрашають ялинки, колядують, ходять до церкви, готують святкові страви та збираються у родинному колі.

Традиції святкування Різдва західного обряду

Для католиків та протестантів Різдво — найважливішим релігійним святом. Однією з невід’ємних частин цього свята у християн західного обряду — Адвент. Це час, коли люди особливо приділяють увагу духовному життю, а дехто, за бажанням, дотримується посту.

У вірян західного обряду особливе місце займають такі символи цього свята:

  • Ялинка
  • Різдвяний вінок
  • Омела
  • Солома
  • Подарунки рідним та близьким

З появою першої зірки на небі 24 грудня тисячі родин збираються на Святу Вечерю з пісних страв: риби, оплаток (пісний хліб), фруктів, горіхів та іншого. За традицією перед початком трапези глава сім’ї читає уривок з Євангелія, родина співає першу коляду, потім усі переломлюють різдвяний хліб.

Після вечері зазвичай сім’ї збирається до храму — на Месу Надвечір’я Різдва, яка символізує єдність Отця і Сина. Меса розпочинається, переважно, опівночі. Під час неї священник кладе у різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса.Традиційно друга святкова меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. А третя меса, яка відправляється вдень, доносить символ народження Ісуса у серця всіх вірян.

Вже 25 грудня на столах християн західного обряду можна побачити святкову їжу. А головною стравою столу у більшості — запечена індичка, качка або свинина. А під ялинками побачити подарунки Санта Клауса чи Святого Миколая.Традиції святкування Різдва східного обряду

Різдвяний піст, Святий вечір, богослужіння та колядування — невід’ємною частиною Різдва східного обряду.

Православні та греко-католики святкують Різдво 7 січня. Для християн східного обряду Різдво Христове — важливим релігійним святом, але після Великодня.

Щороку перед Різдвом християни дотримуються різдвяного посту – Пилипівки, який починається з 28 листопада і закінчується 7 січня. Люди вірять, що піст допомагає духовно очиститись та покаятись у гріхах.

6 січня, напередодні Різдва, відбувається Святий Вечір. Традиційно люди готують 12 пісних страв на честь 12 апостолів Христа. А головною стравою святкового стола — кутя. Вечеряти сідає родина після того, як на небо зійде перша зірка – господар хати запалює різдвяну свічку, промовляє молитву і благословляє їжу.Наступного дня люди йдуть до церкви, а далі — ходять в гості до родичів, колядують та водять вертепи – пересувні театри з людей або ляльок, які показують вистави про народження Христа у Вифлеємі.

Сьогоднішні обставини звісно внесуть корективи у традиційне святкування Різдва усіх вірян, але продовжуємо разом вірити у нашу перемогу, яка зовсім близько.

Редакція «Першого Криворізького» бажає всім вірянам відсвяткувати це чудове святи у колі найближчих людей!
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
43 хв

Все гаразд

01 : 36

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com