Зеленський привітав юдеїв України з Ханукою

Зеленський привітав юдеїв України з Ханукою

Фото: pixabay

Сьогодні ввечері, 18 грудня, почалося щорічне велике свято юдеїв, що відзначають по всьому світу — Ханука.

Президент України Володимир Зеленський привітав українських юдеїв з Ханукою. Про це йдеться на офіційному сайті президента.

«У цей святковий день в єврейських храмах і родинах традиційно запалюють свічки на ханукії на згадку про чудо, яке сталася в Єрусалимі понад дві тисячі років тому. Тоді, захищаючи своє право на свободу та незалежність, малочисельний загін маковеїв здобув упевнену перемогу над переважаючими силами ворога.

Так і сьогодні у запеклій боротьбі з ворогом український народ виборює своє право на життя, свободу та демократичні цінності. Бажаю благополуччя кожній родині, міцного здоров'я, добра та переможного миру у спільному домі – Україні»
, — йдеться у привітанні.

Що таке Ханука?

Ханука — це єврейське свято, що символізує перемогу у війні між святим та нечистю. В перекладі з івриту слово Ханука означає «відданість» та присвячене очищенню Єрусалимського Храму, в якому імператор Антіох IV приніс криваву жертву, що спричинило початок повстання євреїв.

Після перемоги євреї піднялися на Храмову гору, щоб очистити Єрусалимський храм за допомогою ритуального масла, але його залишалося лише на один день. Але запалений вогонь не згас, масла вистачило рівно на вісім днів.

За цей час євреї підготовили нову чисту олію для заповнення кожного із семи світильників менори. З того часу Хануку відзначають протягом восьми днів.

В перший вечір свята ставлять спеціальний свічник, який називається ханукія. У ньому запалюють вісім свічок. Центральну запалюють у перший день, вона називається шамаш, а решту додають щодня зліва направо. Ханукію запалюють до заходу сонця й ставлять зазвичай на підвіконня, свічки не повинні встигнути догоріти до початку темряви.

Що не можна робити:
  • юдеї цього дня не дотримуються посту;
  • жінкам заборонено виконувати будь-яку роботу під час горіння свічок;
  • ханукальні свічки та їхнє світло не можна використовувати для побутових речей;
  • масло та ґніт від ханукії не можна берегти - їх потрібно спалити після закінчення свята.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну