В Україні змінилася процедура реєстрації транспортних засобів: подробиці

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
З 14 грудня в Україні набуває чинності перелік послуг, які громадяни зможуть отримати щодо транспортних засобів, і де взагалі не буде сенсу робити експертне дослідження.

Про це заявив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Він пояснив, що з середи в Україні набувають чинності дві постанови Кабміну — № 1019 та 1299, які вносять зміни у процедуру держреєстрації і перереєстрації транспортних засобів.

Зокрема, експертне дослідження транспортних засобів з 14 грудня буде виокремлено з процедури держреєстрації.

За словами Рудика, це не означає скасування послуги, просто з 14 грудня перед тим, як звернутися до територіального сервісного центру МВС, людині потрібно буде пройти і отримати дослідження транспортного засобу у фахівців експертної служби МВС. Висновок експертної служби буде чинним 10 днів.

"Буде дійсним перелік послуг, які можливо буде отримати, і де взагалі експертне дослідження не буде сенсу робити. Це, наприклад, послуги при втраті номерного знаку або втраті свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, або щодо перереєстрації транспортного засобу, яке було отримано у спадщину", — уточнив начальник Головного сервісного центру МВС.

Він також розповів про послуги, де дослідження фахівцями експертних служб МВС взагалі не потрібне.

До них, зокрема, відносяться: реєстрація нового транспортного засобу, перереєстрація транспортного засобу при заміні анкетних даних власника або фізичної чи юридичної особи, зняття з обліку транспортного засобу у зв'язку з його вибракуванням, перереєстрація транспортного засобу у зв'язку з встановленням газобалонного обладнання тощо.

"Також надалі буде додана опція щодо реєстрації транспортних засобів у зв'язку з переходом права власності за договором фінансового лізингу", — зазначив посадовець.

За його словами, якщо, наприклад, особа купує новий транспортний засіб, то звертатися до експертної служби МВС нема сенсу.

Людині буде достатньо мати з собою паспорт громадянина України, її довідку про реєстрацію кода платника податку, якщо вона у неї є, договір, що підтверджує правомірність придбання транспортного засобу, документи, які підтверджують вартість і, відповідно, конструкцію транспортного засобу, пояснив Рудик.

Також при цьому може звернутися до будь-якого зручного для неї територіального сервісного центру в Україні, додав він.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
31 хв

Все гаразд

07 : 38

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com