Юний дослідник з Кривого Рогу здобув срібло на Міжнародній виставці винаходів та дизайну
![Юний дослідник з Кривого Рогу здобув срібло на Міжнародній виставці винаходів та дизайну Юний дослідник з Кривого Рогу здобув срібло на Міжнародній виставці винаходів та дизайну](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572124_cce7066ebcd3f8abda8cbf9cca6ad4a706a12674ecf8d375a4f3c49abed8ac611670933569.jpg)
Фото: Дніпропетровська ОВА
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Обдарована молодь Дніпропетровщини підкорює міжнародну наукову арену. Переймає знання і ділиться власними здобутками з вченими світу», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Олексій Полторацький.
«Золото» у конкурсі виборов 17-річний Ігор Микитенко з Жовтих Вод. Юнак проаналізував, де краще побудувати сміттєпереробні заводи на Дніпропетровщині і розробив спеціальну мапу. Також зазначив, де встановити контейнери для сміття у рідному місті. Каже: органічні відходи можуть приносити користь.
Ще один переможець – 16-річний дніпрянин Давид Степаненко. Розробив термостійку, безпечну для продуктів харчування плівку. Матеріал може стати екологічною альтернативою пластику.
Срібний призер виставки – 16-річний Даниїл Маментович з Кривого Рогу. Нагороду здобув за проєкт «Моделювання фішингової атаки на користувачів бездротової мережі». Дослідник провів експеримент, наскільки учні його навчального закладу обізнані щодо інтернет-шахрайства.
Розробив спеціальний пристрій, який моделює кібератаку і «запустили» її через WI-FI. Роздавав безкоштовний інтернет і пропонував учням ввести особисті дані. Після чого повідомляв, що це була кібер-загроза.
«Один із видів кібератак, фішинг, має на меті заволодіти особистими даними користувачів. Я змоделював фішингову атаку за допомогою спеціального пристрою. Результати невтішні: 63% учнів не дотримуються кібергігієни. Вони могли натрапити на справжніх зловмисників», – зазначив Даниїл Маментович.
Троє призерів – вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України.
Міжнародна виставка винаходів та дизайну Kaohsiung International Invention & Design EXPO (KIDE) пройшла у тайванському місті Гаосюн.
Участь взяли понад півтисячі дослідників з більш ніж 26 країн світу. Україну представляли 18 винахідників. Вони вибороли 11 золотих, 7 срібних та 1 бронзову медалі та отримали спеціальну нагороду – «Best Group Award».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572123_cce7066ebcd3f8abda8cbf9cca6ad4a7553453_4bb826b5523692f886b9c2514e445dbe1670933574.jpg)
Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"
Редактор: Тетяна Корник