Вперше в Україні пацієнтам будуть безоплатно доступні ліки проти спінальної м`язової атрофії, — МОЗ

Вперше в Україні пацієнтам будуть безоплатно доступні ліки проти спінальної м`язової атрофії, — МОЗ

Фото: Перший Криворізький (фото ілюстративне)

Україна централізовано закупає препарат Evrysdi («Рисдиплам») для лікування дітей, хворих на спинальну м’язову атрофію (СМА). Ліки дітям надаватимуть безоплатно.

Про це Міністерство охорони здоров’я повідомило 9 грудня.

Препарат стане доступний для пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією першого типу в 2023 році. Його будуть отримувати пацієнти зі СМА, які відповідають критеріям включення до програми (вік, тип хвороби тощо), в тому числі ті, яким поставили діагноз за результатами програми розширеного неонатального скринінгу. Детальні умови отримання цього препарату повідомлять пізніше.

«Рисдиплам» —
єдиний лікарський засіб проти спинальної м’язової атрофії, яким можна самостійно лікуватися вдома, адже його слід приймати орально.

У світі існує три препарат
и, які використовуються для лікування СМА: Zolgensma, Evrysdi і Spinraza. Перший вводиться до 2-річного віку і зупиняє хворобу назавжди, два останні потрібно застосовувати протягом усього життя.

В Україні понад 200 дітей мають підтверджений діагноз СМА
— це одна з рідкісних генетичних хвороб, яка характеризується прогресуючою м’язовою слабкістю у всьому організмі.

З віком вона призводить до порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до інвалідного візка та ліжка. СМА є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. За статистикою, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну