Як у Кривому Розі готувалися до блекаутів і скільки коштували генератори

Як у Кривому Розі готувалися до блекаутів і скільки коштували генератори

Фото: Перший Криворізький

До ймовірних блекаутів у Кривому Розі готувалися, купуючи дизельні та інверторні генератори. Хто вигравав торги та скільки витратили на альтернативу електричній мережі читайте у матеріалі.

За даними фахівців проєкту Dozorro, станом на кінець листопада на сайті державних закупівель Prozorro інформацію про придбання кількох десятків генераторів опублікували комунальні та державні установи.

Редакція “Першого Криворізького” підготувала огляд закупівель.

Серед замовників товарів відділи освіти виконкомів райрад, Центри надання адмінпослуг, колонії, комунальні підприємства тощо. Зауважимо, що перелік замовників товарів, які вже здійснили покупку неповний, адже під час війни можна проводити прямі закупівлі, і відзвітувати за них по завершенню правового режиму воєнного часу.

Частина замовників генераторів проводили торги, укладали угоди напряму, що у воєнний час дозволено.

Одні з найбільших замовлень зробили комунальні підприємства “Кривбасводоканал” та “Міський тролейбус”.

Водоканал. У ТОВ “Компрессорс інтернешнл” співробітники КП замовили за 1 мільйон 666 тисяч гривень дві дизель-генераторні установки, а за 8 мільйонів гривень мають купити ще 2. Наразі деталей щодо вартості товарів та їхніх характеристик на сайті держзакупівель нема.

Тролейбус. Підприємство купило у ФОПа Тарабукіна альтернатор, регулятор напруги та інші супутні товари на 278 тисяч гривень.

Запчастини для дизель-генератора купили у ТОВ "МПС-С" за 49 800 гривень.

Генератор напруги для генератора замовили за 17 тисяч 960 гривень у фізособи-підприємця Григоренка.

Два генератори на понад 50 тисяч гривень замовили у ФОП Білов.

А у фізособи-підприємця Івченка купили різного дотичного до електричного обладнання на понад 41 тисячу гривень.

Виконком міської ради


Бажання купувати десятки генераторів виконком почав декларувати ще влітку. Загалом він замовив генератори різних типів саме у ТОВ “Епіцентр К” 5 разів.

У серпні 30 генераторів до 6 кВт у Епіцентру купили за 973 тисяч 198 гривень 80 копійок.

А про бажання купити 21 дизельний генератор виконком міськради заявляв у вересні 2022 року. Зголосилися взяти участь у торгах дві юрособи — ТОВ "Маст компані" і ТОВ “Епіцентр К”. Фінансово більш вигідну пропозицію першої фірми чиновники відхили, оскільки, на їхню думку, вона не відповідала вимогам — компанія запропонувала більш потужні генератори, ніж потрібні. За 919 тисяч 635 гривень 78 копійок виконкомівці купили 20 генераторів потужністю 5,6-5кВт, і один — 2,8-3 кВт.Згодом чиновники оголосили тендер на інверторний генератор. Змагалися за замовлення дві компанії – ТОВ "М.Б." і приватне підприємство "Інтелект-право2". Перемогла ТОВка. Загалом на 24 інверторних генератори витратили 416 тисяч 966 гривень 40 копійок.
Ще 5 безшумних генераторів на 4,5-5 кВт купили у ФОПа Андросова напряму.

Ще 5 безшумних інверторних генераторів чиновники купили у “Епіцентр К” напряму у вересні. На це пішло 144 тисячі гривень.

Один із найбільших тендерів на понад 3 мільйони гривень містив кілька лотів.

На 25 генераторів потужністю 7 кВт витратили 1 мільйон 529 тисяч 749 гривень 50 копійок. Замовлення отримав знову Епіцентр. Спочатку про готовність поставити ці товари заявили двоє учасників: це ФОП Лук'ян і ТОВ "Епіцентр К". Пропозиція ФОПа була більш вигідною, з ним були готові підписати угоду, але він відмовився від укладання договору "через неможливість поставки товару у визначений термін".


У другому лоті чиновники задекларували бажання купити 25 менш потужних генераторів (5,8-6кВт) . Учасників торгів знову було двоє – ТОВ “Епіцентр” і ТОВ з іноземними інвестиціями "Юромаш". Остання компанія програла, бо не поступилася однією гривнею. Сума угоди склала 969 999 гривень.

Охочих продати виконкому 5 інверторних безшумних генераторів потужністю 4,5/5 кВт не знайшлося взагалі — цей лот так і не відбувся.

А 5 інверторних безшумних генераторів на 2,5 кВт був готовий продати ФОП Лук'ян. Але 7 вересня йому відмовили через невідповідність пропозиції технічним вимогам до предмета закупівлі — у генераторів, які він хотів продати, не виявилося коліс, і він був би надто шумним, на думку чиновників.

8 вересня десять подібних генераторів закупили все ж в Епіцентра. Сума угоди склала 309 тисяч 990 гривень 60 копійок.

Наразі у навчальних закладах Кривого Рогу облаштовано декілька десятків “Пунктів незламності”, де у разі блекауту або тривалої відсутності електроенергії через удари Росії по інфраструктурі, криворіжці зможуть погрітися, зарядити павербанки та інші пристрої. Такі ж пункти є в Криворізькому районі.

Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах


Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну