Оснащені генераторами та речами першої необхідності: як облаштовані пункти незламності у Зеленодольській громаді

Оснащені генераторами та речами першої необхідності: як облаштовані пункти незламності у Зеленодольській громаді

Фото: Перший Криворізький

У Зеленодольській громаді відкрили шість пунктів незламності, один з яких, за словами очільника громади, Дмитра Невеселого, вміщує до п’яти сотень людей.

Про це стало відомо журналістам редакції під час відвідування громади.

“У селі Мар’янське два пункти незламності, тому що село дуже велике і дамби там немає, тому населенню добиратися до одного пункту незручно, і ми зробили їх два. Та в селі Велика Костромка так само облаштований пункт незламності”, — розповів Невеселий.Пункти повністю оснащені всім необхідним, у тому числі генераторами. До прикладу в одному з них знаходяться три генератори. Один резервний, інший працює тільки на опалення, ще один на освітлення, зарядку телефонів та приготування гарячих напоїв.


Також тут є велика зала, яка на період можливого тривалого блекауту може вмістити ще додаткову кількість населення.

"При повному блекауті у нас не працює каналізація, тому ми підготували модульні туалети на вулиці, які так само оснащені аварійним освітленням, щоб люди змогли відчувати себе в повній безпеці і комфорті у наших пунктах незламності", – розповів голова Зеленодольської громади.


За словами Дмитра Невеселого, найближчим часом чекають від волонтерів три системи старлінк, які вже прямують до громади. Розповів і про опалення.

"Кондиціонери стоять, ми так само підключили і є лінія, яку ми підключимо до генераторів і ця зала повністю буде опалюватись, тут зможуть розміститись 400 людей", – додав він.Також у кожному пункті є куточки для дітей, для того щоб їх можна було відволікти, щоб діти могли трошки розважитись, у цих умовах в яких зараз вони перебувають.
Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну