Оснащені генераторами та речами першої необхідності: як облаштовані пункти незламності у Зеленодольській громаді
![Оснащені генераторами та речами першої необхідності: як облаштовані пункти незламності у Зеленодольській громаді Оснащені генераторами та речами першої необхідності: як облаштовані пункти незламності у Зеленодольській громаді](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571796_97e01907249693d12f62fd1dc708cf2f3ec5125e89f8e459cb64ae2af147f8001670414730.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це стало відомо журналістам редакції під час відвідування громади.
“У селі Мар’янське два пункти незламності, тому що село дуже велике і дамби там немає, тому населенню добиратися до одного пункту незручно, і ми зробили їх два. Та в селі Велика Костромка так само облаштований пункт незламності”, — розповів Невеселий.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571787_719cfde387fde06d005dd582794f1f1c553107_46fdf03bd9bd5ebde1a01989e180e5f61670413198.jpg)
Пункти повністю оснащені всім необхідним, у тому числі генераторами. До прикладу в одному з них знаходяться три генератори. Один резервний, інший працює тільки на опалення, ще один на освітлення, зарядку телефонів та приготування гарячих напоїв.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571788_719cfde387fde06d005dd582794f1f1c553109_46fdf03bd9bd5ebde1a01989e180e5f61670413198.jpg)
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571783_719cfde387fde06d005dd582794f1f1c553101_abd2aff568587e2850633e45ee589f131670413197.jpg)
Також тут є велика зала, яка на період можливого тривалого блекауту може вмістити ще додаткову кількість населення.
"При повному блекауті у нас не працює каналізація, тому ми підготували модульні туалети на вулиці, які так само оснащені аварійним освітленням, щоб люди змогли відчувати себе в повній безпеці і комфорті у наших пунктах незламності", – розповів голова Зеленодольської громади.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571789_719cfde387fde06d005dd582794f1f1c553110_8350b462bd1d745f73b0fcb07a624a891670413354.jpg)
За словами Дмитра Невеселого, найближчим часом чекають від волонтерів три системи старлінк, які вже прямують до громади. Розповів і про опалення.
"Кондиціонери стоять, ми так само підключили і є лінія, яку ми підключимо до генераторів і ця зала повністю буде опалюватись, тут зможуть розміститись 400 людей", – додав він.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571785_719cfde387fde06d005dd582794f1f1c553108_46fdf03bd9bd5ebde1a01989e180e5f61670413198.jpg)
Також у кожному пункті є куточки для дітей, для того щоб їх можна було відволікти, щоб діти могли трошки розважитись, у цих умовах в яких зараз вони перебувають.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571786_719cfde387fde06d005dd582794f1f1c553105_46fdf03bd9bd5ebde1a01989e180e5f61670413198.jpg)
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/571784_719cfde387fde06d005dd582794f1f1c553103_46fdf03bd9bd5ebde1a01989e180e5f61670413198.jpg)
Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"