5 грудня святкують Всесвітній день волонтера

Головне фото новини
Фото: АрміяInform
1kr.ua
5 грудня у світі та в Україні зокрема святкують День волонтера — International Volunteer Day.

Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212.

ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги в якості добровольців як на батьківщині, так і за кордоном. Волонтери (добровольці) — це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства.

Потужним поштовхом для волонтерства в Україні стали Революція Гідності та війна на Донбасі.

Тисячі українців допомагали Майдану продуктами, теплими речами, наметами, грошима. Волонтери збирали гроші та доправляли військовим майже все необхідне — від продуктів харчування, пального, транспорту, медикаментів та одягу до бронежилетів, тепловізорів, безпілотників та спецтехніки.

Серед напрямків волонтерського руху в 2014—2022 роках також були медичний, реабілітаційний та допомога вимушеним переселенцям.

24 лютого 2022 року держава-терорист РФ розпочала масований наступ на Україну, атакуючи з півночі, сходу та півдня. Одразу стихійно організувався потужний волонтерський рух допомоги українським військовим та цивільним, що страждали від війни.

Тільки організацій, що надавали гуманітарну допомогу, в перші дні вторгнення було створено понад 1700.

Міністр Олексій Резніков розповідав, що без допомоги волонтерів було б неможливо налагодити в екстремальних умовах постачання у військо, зокрема, бронежилетів і шоломів: «Взимку 2022-го українські виробники бронежилетів були спроможні виготовити 3-5 тисяч одиниць броні на місяць. Що абсолютно не відповідало запитам військових».

Волонтери годували тих, хто евакуйовувався з зони бойових дій, везли ліки й продукти до лікарень, допомагали комунальникам розбирати завали після бомбардувань. Особливо небезпечними для життя були спроби доправити гуманітарні вантажі на захоплені ворогом території.

"Перший Криворізький" створив розділ “Працюю на перемогу” про відважних та сміливих волонтерів та просто небайдужих людей з Кривого Рогу та Криворізького району.

Якщо ви знайомі з тими, хто допомагає військовим, або підтримує українську економіку під час війни напишіть про це редакції.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
32 хв

Все гаразд

35 : 58

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com