Президент ввів у дію рішення РНБО щодо окремих аспектів діяльності релігійних організацій в Україні

Головне фото новини
Фото: АрміяInform
1kr.ua
Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Відповідний Указ №820/2022 розміщено на сайті Офісу Президента України.

Контроль за виконанням рішення РНБО України, набутого чинності указом, покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони. Указ набуває чинності з дня опублікування.

Згідно з рішенням РНБО, Кабміну доручено внести у двомісячний термін на розгляд Верховної Ради законопроєкт про неможливість діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи..

Також вирішити питання функціонального підпорядкування Державній службі України з етнополітики та свободи совісті структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій.

Окрім того, Кабмін має забезпечити у двомісячний термін перевірку наявності правових підстав та дотримання умов використання релігійними організаціями майна, що розміщується на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

РНБО також доручила Державній службі з етнополітики забезпечити у двомісячний термін проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.

РНБО підтримала внесені СБУ пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів і застосувала санкції щодо фізичних осіб.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
31 хв

Все гаразд

07 : 39

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com