Які безкоштовні медичні послуги гарантовані українцям державою

Які безкоштовні медичні послуги гарантовані українцям державою

Фото: Перший Криворізький

З початком повномасштабної агресії Росії проти України кількість українців, які постраждали від бойових дій, обстрілів, бомбардувань, на жаль, щодня збільшується.

У МОЗ повідомили про Програму медичних гарантій (ПМГ-2022), що надає українцям безкоштовні медичні послуги, які оплачуються лікарням з державного бюджету.

У 2022 році у Програмі медичних гарантій з’явився пакет "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня".

Це створило для пацієнтів можливість не лягати в лікарню на довгий час, якщо оперативне втручання можна провести в стаціонарі за один день.

До таких втручань належать, наприклад, операції на очах (сітківці, рогівці, склері, виправлення косоокості, лікування глаукоми, катаракти тощо); операції на носі, вусі, роті, горлі; щелепно-лицеві хірургічні операції; діагностичні процедури на кістках і суглобах, включаючи біопсію; операції на щитовидній залозі; комплексна ендоскопія та інші, цей перелік не є вичерпним.

Медична послуга включає:

  • огляд лікаря-анестезіолога і сама анестезія під час діагностичних, лікувальних процедур і безпосередньо хірургічного втручання;
  • необхідні лабораторні дослідження, аналізи крові;
  • електрокардіографія, рентген, ультразвукові дослідження тощо;
  • гістологічне або цитологічне дослідження (у разі підозри на новоутворення);
  • післяопераційний догляд і знеболення за потреби, рекомендації з відновлення;
  • ліки та медвироби з Нацпереліку та закуплені за рахунок різних програм.
З повним переліком послуг можна ознайомитись на сайті НСЗУ (пункт 1, файл “Специфікація”).

Послугу можна отримати безкоштовно: за направленням сімейного лікаря; при переведенні з іншого закладу чи підрозділу; при доставленні бригадою екстреної допомоги; при самозверненні у невідкладному стані.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну