Як зігрітися у квартирі в разі вимкнення опалення: поради від МОЗ

Як зігрітися у квартирі в разі вимкнення опалення: поради від МОЗ

Фото: Перший Криворізький

Кілька простих та дієвих порад, які допоможуть підтримати комфортну температуру в оселі під час блекауту публікує Міністерство охорони здоров’я.

Найперше та головне – дотримуйтеся правил багатошаровості: одягайте одразу кілька теплих речей. Наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в'язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом чи ковдрою.

Ізолюйте приміщення

Дуже важливо не дати теплу «виходити» з приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому – перевірити, чи не тягне холодом з дверей та вікон. Також важливо пам’ятати: все, що стоїть впритул до батарей, перешкоджає розповсюдженню тепла.

Відмовтеся від алкоголю

Алкоголь не зігріває взагалі, а дає лише уявне відчуття тепла. Під час вживання алкоголю розширюються судини і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна.

Вживайте гарячі напої та їжу

Гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися. В умовах віялових вимкнень електроенергії подбайте про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп у місцях, де є генератор (у «Пунктах незламності», на заправці, у знайомих тощо). Якщо у вас газова плита, можна робити це в будь-який час.

Використовуйте грілку

Щоб зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку. Проте будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися.

Виконуйте фізичні вправи

Не сидіть на місці. Рух – найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод.

Використовуйте природне тепло

У сонячну погоду відкривайте штори – це додасть оселі кілька градусів тепла. Вночі варто закривати штори, щоб запобігти додатковому охолодженню приміщення. Пам’ятайте, що штори не мають закривати батареї.


Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну