Окупанти заборонили вхід на ЗАЕС працівникам станції, які не підписали контракти з «Росатомом», – Генштаб

Окупанти заборонили вхід на ЗАЕС працівникам станції, які не підписали контракти з «Росатомом», – Генштаб

Фото: Енергоатом

Російські окупанти перешкоджають проходу на територію Запорізької атомної електростанції в Енергодарі Запорізької області її співробітників, які відмовилися від укладання будь-яких договорів із російською державною корпорацією "Росатом".

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

"За наявною інформацією, з сьогоднішнього дня окупанти заборонили вхід на територію Запорізької АЕС працівникам станції, які відмовилися підписувати контракти з "Росатомом", — йдеться в повідомленні.

Раніше, президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив про свідчення, що російські окупанти можуть залишити територію ЗАЕС у найближчому майбутньому, водночас вони продовжують використовувати атомну станцію як військову базу.

При цьому він розповів, що в Україні раніше було схвалено програму підвищення безпеки енергоблоків і під час її реалізації вони отримали суттєві відмінності від аналогічних енергоблоків у РФ.

"Це те, чому вони не можуть приїхати на Запорізьку станцію, привезти свій персонал і там почати його експлуатувати. Тому що у нас все інше: у нас інші системи безпеки, у нас фактично інші системи управління енергоблоком. Те, чого вони взагалі не мають", — розповів Котін.

За словами Котіна, всьому персоналу ЗАЕС наразі заборонено виїжджати на територію, підконтрольну українському уряду.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну