Як зберігати продукти у разі відключення електроенергії: поради містянам

Як зберігати продукти у разі відключення електроенергії: поради містянам

Фото: Перший Криворізький

В умовах повномасштабної війни та збройної агресії Росії в Україні тривають віялові та аварійні відключення електроенергії. Тож стає актуальним питання, як зберігати харчові продукти у таких умовах.

МОЗ надає поради, які допоможуть зберегти їжу безпечною до вживання:

  • у холодильнику має бути температура +4 °С або нижче, у морозильній камері – не вище -4 °С.
  • заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру їжі за температури 4° С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий або блоковий лід.
  • якщо вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими, адже в такому випадку продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 години у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше ніж 4 години, помістіть лід до продуктів у холодильну камеру.
  • ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою.
  • перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 °С або нижче.
  • також спробуйте заздалегідь підготуватися та зробити запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо). При цьому віддавайте перевагу харчовим продуктам з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 грама солі на 100 грам продукту) та цукрів (не більше 10 грамів на 100 грам продукту).
  • намагайтесь готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.
  • купуючи харчові продукти, надавайте перевагу тим, що найменше втрачають якість без холодильника.
Крім того, продукти харчування також можна зберігати у термосумці, у погребі чи підвалі та на балконі, якщо за вікном мінусова температура.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну