Пів мільйона гривень на реєстр переселенців. Хто отримає гроші з міського бюджету

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Пів мільйона гривень витратили криворізькі чиновники на реєстр переселенців. Замовлення отримала фірма, яка займалась розробкою та впровадженням системи електронних квитків — «Транспортною карткою» та «Карткою криворіжця».

Департамент соціальної політики виконкому міської ради Кривого Рогу у жовтні 2022 року за кошти з міського бюджету замовив розробку програмного забезпечення — створення модуля «Реєстр ВПО». За останніми даними, у Кривому Розі зараз 64 тисячі переселенців. Про це повідомляв очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Замовлення отримало Товариство з обмеженою відповідальністю «МД Софт», яке неодноразово виконувало аналогічні замовлення криворізьких чиновників. Цього разу їхні послуги коштуватимуть міському бюджету 495 тисяч гривень.


Перевірений підрядник


Щоб знайти підрядника для створення реєстру переселенців, тендер чиновники не проводили — поки триває правовий режим «воєнного стану» дозволяється проводити закупівлі напряму. Тож, виходить, працівники Департаменту соцполітики виконкому пішли перевіреним шляхом — одразу звернулися до тих, із ким уже працювали.

За даними аналітичної платформи Youcontrol, компанію заснували 5 років тому, у 2017 році, з розміром статутного капіталу у 250 тисяч гривень. Це властиво великим ТОВ-кам.

Участь у державних закупівлях фірма почала брати з 2019 року. Тоді вони виграли тендерів від Криворізької міської ради на 4,7 мільйона гривень. У 2020 році ця сума зросла до показника у 39,4 мільйона, а у «ковідному» 2021 році склала 27,5 мільйона гривень.


За даними моніторингового проєкту Clarity-project, компанія «МД Софт» має замовників послуг за бюджетні гроші у двох регіонах країни — Дніпропетровській та Львівській областях. А до списку топзамовників послуг цієї фірми входять структурні підрозділи виконкому і комунальні підприємства Кривого Рогу і один замовник зі Львова.

Рейтинг за сумою тендерів, які виграла ТОВ, виглядає так:

  • Комунальне підприємство «Центр електронних послуг» Криворізької міської ради — 72 423 263 гривень;
  • Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради — 48 510 482 гривень;
  • Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради — 20 423 980 гривень;
  • Комунальне підприємство «Швидкісний трамвай» — 2 875 000 гривень;
  • Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації — 1 641 500 гривень;
  • Комунальне підприємство «Міський тролейбус» — 1 239 600 гривень.

За даними системи Prozorro, підприємство виконало договорів на суму понад 58 мільйонів гривень, виконання на ще 12,3 мільйона наразі перебуває у процесі. Також, зауважимо, що ще 15,5% контрактів на суму понад 13 мільйонів гривень було розірвано. Найбільше розірваних угод припадає саме на «Центр електронних послуг» Криворізької міської ради.Цьогоріч компанія вже має переможних лотів на суму майже 5 мільйонів гривень, така інформація містить в аналітичній платформі Youcontrol.

Без деталей


В угоді, розміщеній на Prozorro, немає деталізованої інформації щодо обсягу робіт. У додатку до договору зазначено лише, що виконавець надасть замовнику одну послугу, вартістю 495 тисяч гривень. Її назва збігається з предметом договору й жодної деталізації, на чому базується ціна, немає.


Редакція "Першого Криворізького" звернулась за коментарем до юристів проєкту DOZORRO TI Ukraine, щодо правомірності укладання таких договорів.

«Договір було укладено без порушень, якщо потреба в закупівлі об'єктивно пов'язана з виконанням повноважень та/або вжиттям необхідних заходів під час дії особливого правового режиму і потребує використання особливих механізмів закупівель, нерозривно пов'язаних із введенням воєнного стану. Або ж якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання, або доведе наявність інших винятків, які дозволяли не проводити спрощену закупівлю», — розповідає про укладання цього договору юристка проєкту DOZORRO TI Ukraine Анна Куц.


Яким чином підрядник планує убезпечити дані переселенців від хакерів, також не сказано в Угоді. Раніше “Перший Криворізький” писав про те, що хакери, наближені до Федеральної служби безпеки Росії зламали базу даних криворіжців і злили в анонімні Telegram-канали персональні дані понад 340 тисяч жителів Кривого Рогу.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, «МД Софт» також фігурує у журналістських розслідуваннях. Зокрема, Bihus.Info писали, що На «безкоштовному проїзді» в Кривому Розі заробляє оточення директора профільного КП. Вони ж писали, з покликанням на правоохоронців, що у ТОВ «МД Софт» протягом 2019-2020 років не було найманих працівників – оформленим був тільки директор, він же засновник компанії.
Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
51 хв

Все гаразд

07 : 55

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com