Єдиний реєстр зброї може повноцінно працювати наприкінці жовтня

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Єдиний реєстр зброї може повноцінно розпочати свою роботу наприкінці жовтня.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.

За його словами, згідно з положенням про Єдиний реєстр зброї, він буде систематизувати всі процеси використання вогнепальної зброї, аби запобігти її незаконному обігу.

«Буде удосконалено дозвільно-реєстраційну діяльність, автоматизовано процеси формування, видачі та обліку дозвільних документів на зброю та створено відповідні електронні сервіси для громадян і суб’єктів господарювання. Зокрема, функціонал Реєстру передбачає створення електронного кабінету власника зброї, через який особа може подавати заявку на придбання та зберігання зброї, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури», — зазначив Ігор Бондаренко.

Щоб стати власником зброї потрібно пройти навчання, скласти іспит про конструктивні особливості зброї, правила поводження й користування нею.

Тільки тоді можна купити одиницю зброї, що відповідно фіксується в реєстрі. У власника зброї будуть певні обов’язки — своєчасно здійснити наступний відстріл, подавати на вимогу цю зброю до огляду тощо.

Наразі реєстр працює в тестовому режимі. Після його введення в промислову експлуатацію розробники одержать відповідний сертифікат про захищеність системи від несанкціонованого доступу.


Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.