У Міндовкілля розроблюють план безперебійної подачі води у разі критичного зменшення води в Карачунівському водосховищі

У Міндовкілля розроблюють план безперебійної подачі води у разі критичного зменшення води в Карачунівському водосховищі

Фото: Перший Криворізький

Пігмент червоного кольору, який спостерігали у воді мешканці Кривого Рогу осідає і вимивається. За прогнозами Держекоінспекції за добу-дві він має зовсім зникнути.

Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.

За даними відомства, стан води в Карачунівському водосховищі знаходиться в нормі згідно з проведеними лабораторними дослідженнями.

"17 вересня о 6:00 ранку фахівці ДЕІ Придніпровського округу відібрали проби на межі кордону Кіровоградської та Дніпропетровської області. Дослідження тривають.За даними Держводагентства, ведуться роботи на гідроспоруді, що вже призвело до поступового зменшення витрат води в річці. Рівень води у Карачунівському водосховищі за добу не змінився та становить 57,72 м при нормі - 59,00 м", - йдеться у повідомленні.
Попередні результати відібраних 16 вересня проб води у р. Інгулець в межах м. Кривий Ріг за 13 показниками свідчать, що якість води перебуває в межах норми для питних потреб у трьох відібраних пробах.

Проте, вміст хлоридів у воді р. Інгулець на водпосту Андріївка протягом минулої доби мав значні коливання – максимальна відмітка сягнула 2200 м/л при нормі 350 мг/л для питних потреб.

"Станом на ранок 17 вересня вміст хлоридів становить 220 мг/л. Жорсткість зменшилась від 19 до 6 мг-екв/л, при нормі 7 мг-екв/л для питних потреб. Це пов’язано з проходженням хвилі води з високим вмістом солей", - пояснюють у відомстві.
Заступниця Міністра Олена Крамаренко доручила Держекоінспекції та Держводагентству проводити постійне спостереження за якісним станом р. Інгулець на територіях Дніпропетровської, Кіровоградської та Миколаївської областей та оператмвно інформувати Міндовкілля про результати.

“Маємо розуміння, що сьогодні важливо забезпечити постійний моніторинг всієї річки, а не лише ділянки, яка вчора мала червоне забарвлення. Є необхідність сформувати комплексне бачення - для безпеки людей та швидкого реагування на будь-які зміни”, - наголосила Крамаренко.
На екстреній міжвідомчій нараді обговорили потенційні ситуації та дії у разі критичного зменшення води у Карачунівському водосховищі для забезпечення безперебійного водопостачання населення.

Також, за словами заступниці Міністра річка Інгулець забарвилася у червоний колір через наявність у місцевому грунті, породах та матеріалах, що використовуються для відновлення водоскидної споруди, мінералу заліза “гематиту” або іншими словами «кривавого каменю».

Читайте також: Почервонілий «Інгулець» не несе шкоди для людини - доцентка кафедри фізичної географії

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну