МВС про дозвіл на носіння зброї - безконтрольної «вольниці» не буде

Головне фото новини
Фото: Українська правда
1kr.ua
Міністерство внутрішніх справ виступає за помірковану ліберальну модель обігу зброї в Україні, тобто без крайнощів, що наразі точно не потрібно.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.

«МВС виступає за помірковану ліберальну модель обігу зброї у державі, тобто без крайнощів. Нам це точно зараз не потрібно. Нам потрібні чіткі правила і злагоджена ефективна система контролю за обігом вогнепальної зброї. Ніякої безконтрольної «вольниці» не буде», - зазначив він.
Говорячи про носіння громадянами зброї у громадських місцях, Бондаренко сказав, що не може для себе змоделювати ситуацію, де у певного громадянина чи десятків громадян в оточенні 10 тисяч людей можуть виникнути причини для застосування вогнепальної зброї.

«Це небезпечно для оточуючих, у чому ж тоді логіка? До слова, навіть норми, які регламентують порядок застосування зброї правоохоронцями, містять обмеження. А тут ми знімаємо будь-які обмеження, і в нас скрізь ходять люди зі зброєю з незрозумілою метою», - вважає заступник міністра.
За словами посадовця, фактор володіння зброєю громадянами може, насамперед, вплинути на злочинців, які перед тим, як проникнути до приватного помешкання, мають замислитись: а, може, особа, проти якої вчиняється злочин, є власником зброї і має право чинити спротив.

«А на вулицях, у публічних місцях з цим справляється, на мою думку, і досить непогано, поліція та інші органи із правоохоронними функціями», - сказав Бондаренко.
Урядовець заявив, що зброя має бути, і люди мають право володіти нею для самозахисту і захисту своєї оселі та вміти нею користуватися - таку логіку, за словами Бондаренка, МВС викладало у своїх пропозиціях до законопроєкту парламентаріям.

Також він зазначив, що у Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності є законопроєкт №5709, який стосується, зокрема, коригування положень про межі самооборони.

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
18 хв

Все гаразд

14 : 35

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com