Затопило речі та їжу, — наслідки ракетного удару для криворіжців

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Вода в Інгульці прибувала по 40 сантиметрів на годину, в деяких місцях рівень води в Інгульці за вечір збільшився майже до 2 метрів. Криворіжці та криворожанки спостерігали за цим буквально онлайн, щохвилини чекаючи нові фото і відео, бо розуміли – росіяни влучили в об’єкт цивільної інфраструктури.

Що сталося

О 17:00 14 вересня сім російських ракет – “Кинджал” та “Іскандер” – влучили у гідротехнічні споруди Кривого Рогу і річка Інгулець вийшла з берегів.
Свідками того, як вода хлинула через кілька районів міста, стали сотні, а може й тисячі містян.

Редакція “Першого Криворізького” знайшла тих, хто бачив і момент влучання ракети, і те, що сталося потім.

Надвечір криворіжець Максим зі своїм батьком поралися на городі – вони живуть у приватному секторі. Роботу довелося покинути, коли почалися вибухи. Їх чула добра половина Кривого Рогу.

“Ми почули перший вибух, майже одразу пролунав і другий. Через пару хвилин ми побачили чорний гриб у повітрі. Він був заввишки метрів 70”, — розповідає Максим.
Коли стався третій вибух, чоловіки врешті втекли у хату. Звідти вони почули щось схоже звук літака, а потім знов вибухи.Вже за кілька хвилин у небо піднялась сіро-жовта хмара.

“Потім загуло, наче потяг їде. Це прибувала вода. Рівень у річці швидко підіймався, людям дістало до воріт, залило городи”, — пригадує Максим.
Того вечора криворіжці родинами приходили до берега Інгульця у різних частинах міста, аби побачити, як туди прибуває вода. Це шокувало частину авдиторії і нашої редакції.Місцевий мешканець Володимир говорить, що нині вода піднялась не надто сильно. За словами Володимира, під час планового спуску води у 1975 році, Інгулець розлився так, що підвісний міст через річку аж закрутило.

Від повені, яку тепер, у 2022 році, спричинили ракетні удари, завдані армією РФ, найбільше постраждали мешканці Гданцівки у Центрально-Міському районі міста та Мотронівки в Інгулецькому. Підтоплено 112 будинків та дач.

Двічі за 40 років затопило хату

Мешканець Мотронівки 66-річний Віктор Миколайович розповідає, що вода до його двору почала підступати близько 9-ої вечора. За годину-півтори вона залила город, погріб із закрутками на зиму, а вже о другій ночі в хаті було все затоплено – холодильник, телевізор, інші цінні речі.

Опівночі працівниця Інгулецького райвиконкому приходила до Віктора Миколайовича та пропонувала евакуацію автобусом – влада міста пропонувала всім жителям небезпечних зон тимчасово переїхати до гуртожитків, шкіл та лікарень.

Але чоловік не пристав на пропозицію. Говорить, що з його вулиці на евакуацію погодились дві літні жінки, й то лише о 6-й ранку. Одну з них довелося евакуювати човном. Сусід накачав човен та доправив пані на сухе місце і далі довів до автобуса.

Все нажите майно лишилось у хаті

“Телевізор, холодильник, пральна машинка, меблі, все (у воді, – ред.). Ніхто його не виносив, так воно там і плаває. Затопило і два погреби з консервацією, картоплею, усім, що заготовили на зиму”, — каже Віктор Миколайович.

Воду вичерпувати чоловік не намагався, каже, це марно. Таке з ним трапляється вже вдруге.

У 1985 році на Криворіжжі було багато снігу, він почав різко танути і порвало греблю.
“20 березня “Дніпро” на нашому стадіоні грав з французами “Бордо”. Хотілося туди потрапити, а потрапив у мокру хату”, — ділиться Віктор Миколайович.

Віктор Миколайович та його дружина вже тепер перебрались в хату до доньки та зятя. Їхній будинок по сусідству, але їм пощастило більше – він лишився сухим.

Рятувальники чекають, поки вода відійде від дворів місцевих мешканців і, лише потім її відкачуватимуть з хат та погребів мотопомпами.


Що далі

15 вересня армія РФ знову спробувала затопити місто – вцілила у промислове підприємство, а згодом знову у гідротехнічну споруду. Наразі рівень води в річці Інгулець лишився майже незмінним.

Екологи та географи вивчають масштаби того, що сталося. Про це читайте в наступних публікаціях на “Першому Криворізькому”. Наразі зрозуміло, що наслідки будуть і для екології, і для економіки. І хоча російська пропаганда розповідає, що затопила Кривий Ріг, місцеві знають – це неправда, і продовжують лагодити те, що пошкодила армія РФ.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
26 хв

Все гаразд

10 : 03

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Надзвичайні події

Booking.com