У НБУ пояснили, чому в Україні зросла інфляція

У НБУ пояснили, чому в Україні зросла інфляція

Фото: Перший Криворізький

У серпні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 23,8%. За місяць ціни зросли на 1,1%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

В НБУ розповіли, що пришвидшення інфляції й надалі зумовлювалося наслідками повномасштабної війни Посії проти України.

«Це порушення ланцюгів постачання, руйнування виробництв, скорочення пропозиції товарів та послуг, збільшення виробничих витрат бізнесу. Ще одним чинником був ефект перенесення на ціни коригування офіційного курсу гривні до долара США, яке відбулося наприкінці липня та було необхідним для збереження стійкості економіки України. Стримували зростання цін фіксація тарифів на газ і тепло та насичення внутрішнього ринку пальним», — йдеться на сторінці.

Зазначається, що базова інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 19,1% з 16,7% у липні.

Ціни зросли до 16,7% на непродовольчі товари, зокрема, на товари для дому (посуд, меблі, побутову техніку та хімію), електроніку, автомобілі, ліки, товари для особистого догляду та для ремонту житла. Темпи падіння цін на одяг та взуття сповільнилися.

Крім цього, до 15,6% збільшилися ціни на вартість послуг. Тобто дорожчали медичні послуги, послуги салонів краси, хімічного чищення та закладів громадського харчування. Далі зростала вартість телекомунікаційних послуг.

Також зазначається, що подорожчання послуг готелів суттєво сповільнилося через зниження попиту та відсутність туристичного сезону.

Зростали ціни й на сирі харчові продукти. Порівняно з серпнем 2021 року ціна зросла на 40,8%.

Швидше дорожчали овочі — цибуля, буряк, морква та помідори. Пришвидшилося зростання цін на фрукти, переважно імпортні. Також дорожчало м'ясо, зокрема свинина (через скорочення поголів'я свиней) та курятина. Прискорилося зростання вартості круп на тлі вичерпання запасів та скорочення постачань. Зросли ціний на цукор.

Здорожчав алкоголь та тютюнові вироби. Натомість тарифи на послуги ЖКГ майже не змінилися в річному вимірі.

На тлі стабілізації цін на пальне сповільнилося зростання вартості транспортних послуг. Темпи зростання цін на пальне надалі знижувалися (до 68,1% р/р)

Це пояснюється зменшенням цін на нафту у світі та насиченням ринку завдяки налагодженню логістики й відновленню конкуренції між АЗС.

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну