За 20 кілометрів від фронту: як на Криворіжжі під обстрілами живе пенсіонерка

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
За 20 кілометрів від фронту: як на Криворіжжі під обстрілами живе пенсіонерка

Галина Федорівна, мешканка села Перше Травня Апостолівської громади, вже майже звикла до обстрілів, і, хоч вона і боїться, та виїжджати у Кривий Ріг до сестер не хоче. Сама вона прожила у місті 50 років, а потім повернулась у Перше Травня, у батьківську хату.

“Сестри мене хоч сьогодні б забрали. Та я не хочу — у мене дві кози, собаки, кури. Ні-ні-ні. Не хочу виїжджати”, — каже Галина Федорівна журналістам “Першого Криворізького”.

На Спас, 19 серпня вночі о 3:30, ворожий артилерійський снаряд залетів у село Перше Травня Апостолівської громади та впав на подвір’ї будинку. 36-річний господар загинув. Його родина вціліла та після трагедії виїхала у Кривий Ріг. У дворі залишили собаку, за якою нині доглядає сусідка — 72-річна Галина Федорівна.Будинок Галини Федорівни також пошкодило вибуховою хвилею від артилерійського снаряда. Випали вікна у веранді, у будинку та на фронтоні. На даху, на стелі та стінах залишились дірки.

Коли стався обстріл, жінка спала і не одразу зрозуміла, що саме сталося:
“Я з переляку сіла і плачу, не знаю, що робити. Думаю, хто це мені у вікно кинув камінь”.

Галина Федорівна вийшла на подвір’я та побачила купу скла, яке вилетіло із вікон. Згодом жінка зібрала 5 відер битого скла.В одній з кімнат вилетіли всі вікна, пошкодило стелю та грубу, від пилу все було червоне.

“Тюль теліпалася. Коли я зайшла в одну з кімнат, все було червоним, навіть нічого не було видно. Як іноді у Кривому Розі буває від руди”, — пояснює нам Галина Федорівна.
Жінка живе сама – чоловік помер 15 років тому, дітей у неї немає.

Засклити вікна Галині Федорівні та її сусідам, чиї будинки також зазнали пошкоджень, допомогла місцева влада. Також надали листи ОСП (багатошарові плити з дерев'яної стружки) та шифер, щоб залатати стіни та дах.

Загалом у селі Перше Травня пошкоджені 11 будинків. Місцеві жителі знаходять нерозірвані касетні боєприпаси в себе на городах.

Через майже щоденні обстріли прикордонних територій з села виїхало близько 30% мешканців, говорить голова Апостолівської громади Андрій Оса.

Місцеві люди виїжджають, коли обстріли частішають, а коли їх менше – повертаються. Здебільшого виїжджають у Кривий Ріг до родичів або знайомих.

Четверта частина мешканців села виїхала, зараз тут лишаються не більше 600 людей, каже чиновник.Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 23 хв

Все гаразд

01 : 33

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com