За 20 кілометрів від фронту: як на Криворіжжі під обстрілами живе пенсіонерка

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
За 20 кілометрів від фронту: як на Криворіжжі під обстрілами живе пенсіонерка

Галина Федорівна, мешканка села Перше Травня Апостолівської громади, вже майже звикла до обстрілів, і, хоч вона і боїться, та виїжджати у Кривий Ріг до сестер не хоче. Сама вона прожила у місті 50 років, а потім повернулась у Перше Травня, у батьківську хату.

“Сестри мене хоч сьогодні б забрали. Та я не хочу — у мене дві кози, собаки, кури. Ні-ні-ні. Не хочу виїжджати”, — каже Галина Федорівна журналістам “Першого Криворізького”.

На Спас, 19 серпня вночі о 3:30, ворожий артилерійський снаряд залетів у село Перше Травня Апостолівської громади та впав на подвір’ї будинку. 36-річний господар загинув. Його родина вціліла та після трагедії виїхала у Кривий Ріг. У дворі залишили собаку, за якою нині доглядає сусідка — 72-річна Галина Федорівна.Будинок Галини Федорівни також пошкодило вибуховою хвилею від артилерійського снаряда. Випали вікна у веранді, у будинку та на фронтоні. На даху, на стелі та стінах залишились дірки.

Коли стався обстріл, жінка спала і не одразу зрозуміла, що саме сталося:
“Я з переляку сіла і плачу, не знаю, що робити. Думаю, хто це мені у вікно кинув камінь”.

Галина Федорівна вийшла на подвір’я та побачила купу скла, яке вилетіло із вікон. Згодом жінка зібрала 5 відер битого скла.В одній з кімнат вилетіли всі вікна, пошкодило стелю та грубу, від пилу все було червоне.

“Тюль теліпалася. Коли я зайшла в одну з кімнат, все було червоним, навіть нічого не було видно. Як іноді у Кривому Розі буває від руди”, — пояснює нам Галина Федорівна.
Жінка живе сама – чоловік помер 15 років тому, дітей у неї немає.

Засклити вікна Галині Федорівні та її сусідам, чиї будинки також зазнали пошкоджень, допомогла місцева влада. Також надали листи ОСП (багатошарові плити з дерев'яної стружки) та шифер, щоб залатати стіни та дах.

Загалом у селі Перше Травня пошкоджені 11 будинків. Місцеві жителі знаходять нерозірвані касетні боєприпаси в себе на городах.

Через майже щоденні обстріли прикордонних територій з села виїхало близько 30% мешканців, говорить голова Апостолівської громади Андрій Оса.

Місцеві люди виїжджають, коли обстріли частішають, а коли їх менше – повертаються. Здебільшого виїжджають у Кривий Ріг до родичів або знайомих.

Четверта частина мешканців села виїхала, зараз тут лишаються не більше 600 людей, каже чиновник.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
46 хв

Все гаразд

03 : 07

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com