Росія несе відповідальність за атаки на Запорізькій АЕС і навколо неї, — ISW

Головне фото новини
Фото: Фото: reuters
1kr.ua
Росія несе відповідальність за кінетичні атаки на захоплену Запорізьку атомну електростанцію і навколо неї, хоча намагається звинуватити Україну.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Російські джерела звинуватили українські сили у вогні по ЗАЕС, але Росія не надала чітких доказів того, що українські війська завдали удару по АЕС. Нездатність росіян надати однозначні докази широкомасштабного обстрілу від України, заслуговує більшої уваги, адже РФ контролює територію і може надати більш переконливі докази набагато легше, ніж Україна", — пишуть у звіті.

Нагадаємо, 25 серпня ЗАЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції. Наразі власні потреби АЕС в електроживленні забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

МАГАТЕ заявило, що ЗАЕС відновила зв'язок із енергосистемою України, проте усі 6 блоків залишаються відключеними.

Аналітики Інституту вивчення війни зазначили, що російські військові мілітаризували ядерний об'єкт, хоча ЗАЕС знаходиться далеко від лінії фронту і не зазнає неминучих атак ЗСУ.

"Такі вчинки росіян роблять набагато більшу ймовірність, що саме Росія несе відповідальність за кінетичні атаки на ЗАЕС та навколо неї", — йдеться у повідомленні ISW.

Зазначимо, що Росія контролює ЗАЕС з 4 березня. З того часу, російські окупанти неодноразово обстрілювали територію станції.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
28 хв

Все гаразд

58 : 26

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com