Українців закликають не приймати пошкоджені банкноти

Головне фото новини
Фото: УНН
1kr.ua
Національний банк України попереджає українців, щоб вони не приймали купюри, які навмисно пошкоджені банками, оскільки вони вже не є платіжним засобом.

Про це повідомляє Національний банк України на офіційному сайті.

У відомстві зазначається, що у готівку можуть потрапити банкноти з тимчасово окупованих територій, які спеціально були пошкоджені банками. Їх не варто приймати і необхідно попередити про розповсюджувачів таких банкнот поліцію, аби зупинити дії зловмисників.

Зазначається, що у разі, якщо банк не може вивезти готівку, враховуючи бойові дії або їхню загрозу, він має навмисне пошкодити банкноти (привести їх у неплатіжний стан).

Зокрема, банкноти можуть просвердлювати, обрізати щонайменше 50% площі купюри, розрізати навпіл чи пошкоджувати фарбою.

Зараз існує загроза потрапляння подібних банкнот у готівковий обіг внаслідок їхньої крадіжки окупантами або мародерами із захоплених відділень банків.

У Нацбанку просять громадян та бізнес бути пильними. Крім цього, зазначає, що від таких банкнот необхідно відмовлятися та просити нові, оскільки вони перестали бути платіжним засобом.

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
32 хв

Все гаразд

07 : 35

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com