Чиновники уникають розголошення інформації про переселенців, які живуть у Кривому Розі

Головне фото новини
Фото: Криворізька ОВА
1kr.ua
Чиновники не повідомили медіа про кількість переселенців у Кривому Розі, яких годують за кошти з міського бюджету.

Журналістка інформаційного агентства запитала у Криворізької міської ради, скільки коштів з бюджету міста витрачається на триразове харчування переселенців. Раніше про регулярне харчування людей, які з інших регіонів переїхали у наше місто, в ефірі національного марафону “Єдині новини” заявляв начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

У департаменті соціальної політики виконкому міської ради послалися на норму Закону України "Про доступ до публічної інформації", в якій йдеться про те, що обмежити доступ до інформації можна лише якщо її розголошення може загрожувати національній безпеці.Вочевидь, чиновники припускають, що якщо ворог дізнається про кількість переселенців у Кривому Розі, це може загрожувати безпеці країни.Водночас зауважимо, що 4 серпня про кількість переселенців у місті говорив начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул, — тоді йшлося про 70 тисячвнутрішньо переміщених осіб з 15 областей України. Він зазначив, що таку кількість переселенців прийняв Кривий Ріг від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Подібні дані регулярно озвучують міські чиновники та державні службовці.

Наприклад, начальник обласної військової адміністрації Валентин Резніченко після візиту у Кривий Ріг писав про 50 тисяч переселенців. Це було 9 червня.Нагадаємо, у Кривому Розі 47 тисяч переселенців отримали матеріальну допомогу коштом бюджету. Про це раніше у відповідь на інформаційний запит редакції інформаційного агентства повідомила директорка Департаменту соціальної політики виконкому міської ради Інеса Благун.

Зауважимо, від початку повномасштабної війни кількість відповідей на інформаційні запити зменшилася. Чиновники інколи не надають важливу інформацію і посилаються на те, що це може загрожувати нацбезпеці. Також регулярно ігноруються запити редакції на коментарі на різні теми.

Редакція "Першого Криворізького" вважає, що доступ до інформації у час війни і поза нею є надзвичайно важливим аспектом розвитку громадянського суспільства демократичної країни. Платники податків, які наповнюють міський бюджет, мають знати, куди йдуть їхні кошти, аби аналізувати якість роботи міської влади.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.