Який би був танець 1 вересня, — Криворізька громада готується до навчального року

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Не всі батьки майбутніх першокласників та першокласниць у Зеленодольську Криворізького району визначилися, як вчитимуться їхні діти.

Про це редакції інформаційного агентства «Перший Криворізький» розповіли викладачки одного з місцевих ліцеїв.

Напередодні нашого візиту у місто, його обстріляла російська армія, яка стоїть на території Херсонщини, що недалеко від Криворізького району. Тоді осколками повибивало шибки у кількох навчальних закладах міста, ДЮСШ, зламало кілька дерев, на трибунах спорткомплексу та стадіоні лишилися вирви від снарядів. По Зеленодольську б’ють чи не щодня.

Пані Тетяна, вчителька молодших класів, розповідає:

Сьогодні я мала зустрітися із майбутніми першокласниками. Коли все завершилося (обстріл, - авт.) я пішла до школи – у мене в сумці букварі. Ходжу по місту, шукаю, кого навчити читати
.
Тетяна говорить, що батьки вранці телефонували і питали: чи варто вести дітей у школу. Наважилося того дня троє.


Вчителька говорить, що цьогоріч у перший клас 1 вересня вона мала би повести 28 дітей – 14 хлопчиків і 14 дівчаток.

Уявляєте, який танець можна було би станцювати?, – сумно посміхаючись говорить вчителька міському голові, якого зустріла у середмісті.

Пані Лариса, вчителька української мови та літератури Зеленодольського ліцею, впевнена: місто вистоїть і Україна переможе російських окупантів:

Місто найкраще, люди найсильніші, мер найміцніший, а хлопці у всіх точках наймужніші!

Як і більшість мешканців міста пані Лариса по-доброму посміюється з журналістів, які приїхали у місто у бронежилетах – хоча зізнається, коли стріляють, таки страшно.


Перший обстріл, який запам’ятала жінка, стався на Трійцю. Каже, тоді прямо побачила, як летить ворожий снаряд. А під час одного з обстрілів вчителька саме вийшла на балкон:

Якщо ви думаєте, що я скажу, що я героїня – ні. Було дуже страшно. Два вибухи я почула, а на третьому сховалася. Не знаю, скільки сиділа – коли гатять, не рахуєш”

Яким буде новий навчальний рік, тут ще не знають. У школах є найпростіші укриття, але чи пустять дітей батьки, чи дозволить військова адміністрація – наразі невідомо. Втім, вчительки готуються до навчального року – готові працювати хоч очно, хоч дистанційно.

Щоб бути в курсі всіх останніх подій, підписуйтесь на telegram-канал "Першого Криворізького"


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
2 год 4 хв

Все гаразд

05 : 47

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com