8 грудня — Міжнародний день художника

8 грудня — Міжнародний день художника

Фото: Первый Криворожский

8 грудня відзначається Міжнародний день художника, заснований у 2007 році Міжнародною Асоціацією "Мистецтво народів світу".

День художника – це свято не лише професіоналів і любителів живопису. Творчість зберігає в людині можливість радіти світові та любити його. Тому сьогоднішнє свято для всіх поціновувачів прекрасного.

8 грудня в Україні і світі святкують День мандрівника в часі. Якщо перекласти назву цього незвичайного свята з англійської мови дослівно, то вона звучить як "День, у який можна вдавати з себе мандрівника у часі".

З'явилося воно понад 20 років тому в Мережі за ініціативи фанатів фантастики, які вирішили, що це чудова нагода святкувати таку цікаву подію — вдавати з себе мандрівників у часі.

8 грудня 2023 року — п’ятниця. 653-й день війни в Україні.

Цей день в історії України та світу:

У 1968 році на екрани вийшов фільм Михайла Швейцера "Золоте теля".

У 1980 році у Нью-Йорку 25-річний Марк Чепмен кількома пострілами в спину вбив легендарного "бітла" Джона Леннона, який пізно ввечері повертався з дружиною Йоко Оно зі студії звукозапису. Убивця навіть не намагався втекти з місця злочину, незворушно читаючи в очікуванні поліції свою улюблену книгу — "Над прірвою в житі" Селінджера.

У 2013 році під час мітингу на Євромайдані народними зусиллями на Бессарабці було демонтовано пам'ятник одному із засновників кривавого більшовицького терору — Леніну.

Народні прикмети:
  • снігопад віщує дощове літо;
  • у річці вода піднялася вище льоду — буде потепління та дощ;
  • якщо півень рано заспівали — очікуйте відлигу;
  • на землі великі намети снігу — буде хороший врожай у наступному році.
Що не можна робити:
  • не виходьте з дому, якщо немає нагальної для цього потреби;
  • в цей день не можна скаржитися на погану погоду.
Іменини у Олександр, Клементій, Віктор, Петро, Василь, Іларіон, Іван, Кузьма, Климент, Павло, Микола, Семен, Фива, Серафім, Ярослав, Катерина.

Коментарі (3)

0

08:28, 08 грудня 2021

ДЕНЬ МАНДРІВНИКА У ЧАСІ...День наркомана штоле?

Ирбис

09:21, 08 грудня 2021

Непонятно зачем тогда с наркоманией бороться с такими праздниками)

Товарищ Сухофф Федулио

10:02, 08 грудня 2021

Эх, попутешествовать бы во времени эдак лет на 20-30 вперед. Увидеть бы воочию развалившуюся на 25 независимых государств Московию! А также побывать в украинском Крыму, украинской Кубани, украинском Воронеже!

Посилання скопійовано в буфер обміну