Коли святкувати Різдво - 25 грудня чи 7 січня

Головне фото новини
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Через плутанину із календарями частина українців задумалась: коли все ж таки святкувати Різдво - 25 грудня чи 7 січня? Нагадаємо, що віднедавна українці мають два офіційних вихідних дні, пов'язаних зі святкуванням Різдва Христового: 25 грудня та 7 січня.

До XVI століття суспільство і церкви послуговувались Юліанським календарем, розробленим ще за Юлія Цезаря у 45 році до нашої ери.

А у 1582 році астрономи Алоізій Лілліус і Христофор Клавій зрозуміли, що Юліанський календар відстає від астрономічного. Астрономічний рік триває насправді не 365 днів, а 365 діб 5 годин 48 хвилин і 6 секунд.

І якщо 5 годин враховувались під час високосного року, то про 48 хвилин і 6 секунд у юліанському календарі, виходить, забули.

За 15 століть Юліанський календар відстав від сонця на 10 днів. Коли про це дізнався Папа Римський Григорій XIII, він запровадив нову схему літочислення – Григоріанський календар.

Кілька високосних років було вирішено вважати не високосними. А після 4 жовтня 1582 року одразу настало 15 жовтня. Його приняли більшість країн Заходу і Католицька церква.А от Православний Патріарх відмовився приймати його і продовжив жити за старим (Юліанським) календарем.

Тільки у 1918 році східні віряни почали дотримуватись Григоріанського календаря у повсякденному житті. Зараз увесь цивілізований світ у повсякденні послуговується григоріанським календарем.

За старим (Юліанським) календарем 7 січня святкують Різдво лише частина православних церков, а також греко-католики. А з ними – переважна частина України, окрім католицьких та протестантських конфесій.

Виходить, щоб українці почали святкувати Різдво за тим літочисленням, яким вони користуються у повсякденному житті – Православна церква України та Українська греко-католицька церква мають провести календарну реформу. А коли ти святкуватимеш Різдво?

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
31 хв

Все гаразд

06 : 04

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Культура

Booking.com