У Кривому Розі готують педагогів, які працюють із дітьми з особливими учбовими потребами

У Кривому Розі готують педагогів, які працюють із дітьми з особливими учбовими потребами

Фото: Первый Криворожский

У криворізькому педуніверситеті готують спеціалістів, які працюють із дітьми з особливими учбовими потребами.

Сьогодні більше 50 студентів педуніверситету займаються волонтерською діяльністю та співпрацюють з громадською організацією «Сонячні діти Криворіжжя». У попередній статті редакція нашого сайту розповіла про діяльність цієї організації, яка допомагає та об’єднує сім’ї, де виховують дітей з синдромом Дауна.

«На базі педагогічного університету, якщо ви хочете займатися з особливими дітьми, та взагалі особливою категорією людей, то можете додатково з викладачами писати наукові статті, займатися волонтерською діяльністю.

Окремої спеціальності поки немає, але на базі психолого-педагогічного факультету згодом планують відкрити, вже друкують літературу відповідну», - говорить Дарина Довгопола, студентка факультету української філології.


Дарина Довгопола також розповіла, що співпраця студентів педуніверситету з ГО «Сонячні діти Криворіжжя» надихнула її додатково займатися дітьми з синдромом Дауна, як психолог.

«Коли ми готуємо заходи для дітей з синдромом Дауна, то ми враховуємо нозологічні особливості, тому що певні ігри або руханки можуть бути неактуальними та нецікавими для них», - говорить Дарина Довгопола.



Студенти педагогічного університету зараз співпрацюють лише з організацією «Сонячні діти Криворіжжя», але у майбутньому планують залучити організації, які допомагають дітям з аутизмом.

«Ми почали займатися з ГО «Сонячні діти Криворіжжя», тому що вони дійсно сонячні та відкриті для нових знайомств та спілкування. А діти з аутизмом - більш складною нозологічною одиницею. Тому ми зараз розвиваємося і набираємося знання, щоб потім почати працювати з іншими особливими дітьми», - говорить Дарина.


На базі молодіжного центру університету відкрили сенсорну кімнату, де студенти та викладачі можуть працювати з дітьми з особливими учбовими потребами.

Зазначимо, що студентка Дарина Довгопола подала проєкт на конкурс «Громадський бюджет 2021», щоб отримати гроші на проведення квесту для дітей з синдромом Дауна.

Нагадаємо, що цього року фонд конкурсу «Громадський бюджет» збільшили до 30 мільйонів гривень.


Раніше редакція «Першого Криворізького» писала, що загальна статистика народжуваності дітей із синдромом Дауна у Кривому Розі – 3-4 дитини, а внутрішньоутробно виявляють 7-10 випадків.

У наступних статтях нашого сайту читайте про вчителів-асистентів та інших педагогах, які працюють у школах Кривого Рогу з дітьми з особливими учбовими потребами.


Фото: Максим Бовчалюк

Відео: Максим Бовчалюк

Коментарі (4)

Bal

18:03, 26 вересня 2020

И что вы предлагаете старшим детям?
Окремої спеціальності поки немає, але на базі психолого-педагогічного факультету згодом планують відкрити, вже друкують літературу відповідну»,
Они останутся без нормального образования, и к пенсии станут д*****и.

Bal

20:10, 26 вересня 2020

Кто не понял, я про студентов. Жалко их.

Ledi2

09:46, 27 вересня 2020

На законодательном уровне инклюзию ввели в образовательную систему в Украине относительно недавно, от этого и "пляшут" педагогические университеты, школы и т.д. Это сложно, готовить молодёжь к тому, что раньше презирали. Исторически сложилось, что людей с особенностями развития не принимали в обществе, поэтому сейчас, "на зламі", молодежь необходимо поддерживать и помогать им делать лучше то, что может изменить мир.

Bal

18:07, 26 вересня 2020

Ох уж этот "валюнтаризм"...
_ пора к психологу...
_ явас слушаю....
Договорился сам с собой...

Криворожанка, яка зірвала прапор з пошкодженої квартири, вибачилась за свій вчинок

Криворожанка, яка зірвала прапор з пошкодженої квартири, вибачилась за свій вчинок

Фото: Перший Криворізький

Мешканка Кривого Рогу, яка 5 квітня, зірвала прапор з пошкодженої квартири через ракетну російську атаку увечері 4 квітня, вибачилася за свої дії.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького», яка поспілкувалась з нею.

У коментарі на камеру голова ОСББ підтвердила свій вчинок, пояснивши, що її особисте ставлення до напису на прапорі спонукало її до таких дій. Вона також зізналася, що не була обізнана з історичним та культурним значенням цієї фрази в контексті війни.

«Я знала, що прапор — це святиня конституційна, державна, і що її паплюжити матюками якось, на мій погляд погляд, не потрібно було. І тільки тому я так вчинила. Якщо цей вчинок розцінюють всі як сепаратизм, то я вибачаюсь за це все», — сказала жінка.

Анна визнала, що їй не слід було знімати прапор; замість цього варто було обговорити це питання з його власником, Віктором.

Віктор, зі свого боку, повідомив, що більше не має претензій до голови ОСББ, оскільки вона особисто вибачилася перед ним та журналісткою, яка була свідком інциденту. За його словами, конфлікт вичерпано.

«Я цю людину знаю не перший рік. Це не російський агент Кремля, як багато хто писав у коментарях під тими постами. Це наша людина, це бабуся нашого будинку. Тут у дворі у нас усе добре, вона працює, справляється зі своїми завданнями», — додав чоловік.

Посилання скопійовано в буфер обміну