У громаді Криворіжжя з`явився Telegram-канал з образливими дописами

Фото: Софіївська тергромада
Про це повідомляє «Перший Криворізький» із посиланням на Фейсбук-сторінку Софіївської селищної тергромади.
Анонімний канал поширює у Софіївській громаді образливі дописи, фото людей з принизливими підписами та неправдивими чутками.
Мешканцям громади нагадують, що подібна діяльність є цькуванням (булінгом).
Розповсюдження персональних даних – це порушення прав людини, за що передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Поліція громади вже займається цим питанням.
Батьків закликають:
- звернути увагу на те, чим займаються ваші діти в інтернеті;
- перевірити, на які чати вони підписані, що публікують чи репостять.
«Просимо всіх, хто бачить подібний контент — не мовчіть, повідомляйте адміністрації школи, громади чи поліції», — йдеться у повідомленні.Як ми писали раніше, за перші чотири місяці 2025 року в Україні зафіксували 130 випадків булінгу. Це в середньому 32 протоколи на місяць — на 15% більше, ніж у 2021 році.
Кількість протоколів за булінг різко знизилася після початку повномасштабної війни. Так, у 2022 році їх кількість впала до 10 випадків на місяць. Проте у 2024 році поліція вже складала 22 протоколи щомісячно, а у 2025 — майже в 1,5 раза більше.
Помітно побільшало булінгу, вчиненого підлітками. Якщо у 2021 таких випадків було 44% від загальної кількості, то цьогоріч — вже 58%. Також частіше карають й за замовчення керівниками навчальних закладів про випадки знущання. У 2025 році таких випадків вже 11.
Натомість поменшало так званого «групового» булінгу або повторного цькування з боку підлітків. У 2025 році таких протоколів склали лише 5, коли торік їх було 30.
Загалом, зі 130 адміністративних протоколів, складених цього року, рішення суду було ухвалено лише у 48% випадків.