Полонені мають бути вільними: криворіжці провели щонедільну мирну акцію

Полонені мають бути вільними: криворіжці провели щонедільну мирну акцію

Фото: Перший Криворізький

25 травня криворіжці та криворожанки вчергове провели щонедільну мирну акцію в підтримку військовополонених та безвісти зниклих.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького», яка відвідала акцію.

Близько 100 учасників та учасниць акції провели мирну ходу від мікрорайону 7-й Зарічний до кільця 129 кварталу. Вони тримали у руках портрети безвісти зниклих і полонених, прапори та плакати з написами: «Поверніть моє кохання додому», «Моя мрія — обійняти свого онука», «Полон триває, полон вбиває», «Я теж хочу пити каву з коханим» та інші.

Містяни під час ходи також вигукували «Волю полоненим», «Волю Азову, НГУ та 129 бригаді», «Волю медикам», «Незламні мають бути вільними» тощо.

На місці патрулювала поліція, яка також тимчасово перекрила рух однією смугою дороги.




Євгенія, дружина військового, розповідає, що її чоловік з 17-ї танкової окремої механізованої бригади, зник 18 листопада на Курщині.

«Прийшла підтримати інших родичів. Також з метою пошуку і привернення уваги до цієї ситуації, яка сталася саме з курським напрямком», — каже Євгенія.
Криворожанці б хотілось, аби до акцій підтримки приєднувались більше людей.

«Це лише біль родичів зниклих безвісти, тому саме родичі зниклих безвісти гуртуються в групах, чатах, збираються на подібні мітинги і привертають увагу взагалі до цієї ситуації», — розповідає Євгенія.

Також дружина безвісти зниклого зазначила, що «координаційний штаб просить, щоб родичі максимально наповнювали кабінет зниклого безвісти».

«Я вважаю, що на третьому році війни вже можна було створити якусь послугу, у тому ж центрі надання адміністративних послуг, і допомагати заповнювати родинам кабінети зниклих безвісти, які не мають вищої юридичної освіти чи загалом освіти, або просто перебувають в стані стресу. Допомагати заповнювати всі необхідні документи, розповідати, як заповнити кабінет, і допомагати, відповідно, більше на державному рівні», — висловилася Євгенія.




На акції були присутні й учасниці Об'єднаних сімей 157 окремої механізованої бригади, які почали свій шлях у жовтні 2024 року.

«Мій батько має статус безвісти зниклий з 18 жовтня 2024 року. Але військовий, якого звільнили з полону 6 травня, сказав, що сидів з моїм батьком в одній колонії. На жаль, Росія не підтверджує полон», — розповідає Христина.

Дівчина розповідає, що займається пошуком батька самовільно, але має багато питань щодо того, «як діяти далі, щоб добитися хоча б статусу полоненого».

«24 жовтня в нього день народження. На жаль, в той день ми не змогли його привітати, хоч ще дуже чекали. 16 жовтня 2024 року він вийшов на бойове завдання, сказав, що зателефонує до дня народження точно. На жаль, цей дзвінок досі не пролунав. Але нічого, ми чекаємо», — каже Христина.

Донька безвісти зниклого закликає й інших криворіжців долучатись до акції



Нагадаємо, протягом 23-25 травня відбувся наймасштабніший обмін полоненими «1 000 на 1 000». Під час нього вдалося звільнити полонених військових з 46 частин, з яких раніше РФ не погоджувала на обмін.

Посилання скопійовано в буфер обміну