На Дніпропетровщині розповсюджено 5 видів малярійних комарів: чим це загрожує

Фото: Дніпропетровський ОЦКПХ
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Багато водойм, сприятлива температура, скорочення обсягів гідротехнічних заходів та обробок проти личинок комарів на водоймах призводить до збільшення чисельності малярійних комарів. Це може призвести до формування місцевих випадків малярії.
Які хвороби розповсюджують комарі
Немалярійні комарі розповсюджують такі небезпечні хвороби як японський енцефаліт, лихоманки Західного Нилу, Денге, Батаї, Тягиня, Синдбіса, Укуніемі та інші арбовірусні інфекції.
Арбовірусні інфекції - це захворювання, викликані вірусами, які передаються через укуси комарів та кліщів.
Всі види комарів поширюють небезпечне захворювання дирофіляріоз. Джерелом цього захворювання є хворі собаки, коти. Люди заражаються через укуси комарів, які заразились при кровосмоктанні від хворих собак, котів.
Читайте також: Обережно, комарі: у криворожанки зафіксували захворювання на дирофіляріоз
У людини, після покусів комарів, може з’явитися алергічна реакція. У маленьких дітей ця реакція може бути важкою та тривалою. Якщо після покусів виникає алергічна реакція, значне підвищення температури, лихоманка, слабкість, поява висипу на шкірі, необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря.
Пам'ятайте, якщо ви були в ендемічних з малярії країнах, необхідно терміново повідомити лікаря-інфекціоніста. Якщо після повернення з тропічних країн ви відчули значне підвищення температури, лихоманку, слабкість, необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря або викликати швидку допомогу для призначення лікування.
Як уберегтися від укусів комарів
Захищатися від покусів комарів необхідно як під час перебування в приміщенні, так і поза ним.
Вони нападають на людей переважно при теплій, вологій, безвітряної погоді в сутінках або у ранковий час. Найбільша їх активність зростає у вечірній час. Велика їх концентрація спостерігається в лісах і біля водойм.
Тому бажано носити одяг, який закриває більшу частину тіла. На відкриті ділянки тіла рекомендується наносити препарати, що відлякують комах: аерозолі, креми, суспензії, емульсії, заспокійливі креми, гелі з охолоджуючим ефектом. Їх необхідно купувати лише в аптечній мережі. Для дітей можна використовувати браслети з капсулою від комарів.
Можна також використовувати природні репеленти: олії гвоздики, евкаліпту, лаванди.
На відкритому повітрі можна використовувати інсектицидні спіралі, рідину для фумігаторів, а в багаття можна кидати ялинкові чи соснові шишки, їхнє гілля.
Комарі можуть залітати і у житлові приміщення, тому необхідно засітчувати вікна та двері антимоскітною сіткою, можна використовувати електрофумігатири, тліючи спіралі на 20-30 хвилин. Після спіралі кімнати необхідно ретельно провітрити через 20-30 хвилин.