Виставу за мотивами творів Сковороди готують учасники інклюзивного проєкту у Кривому Розі

Виставу за мотивами творів Сковороди готують учасники інклюзивного проєкту у Кривому Розі

Фото: Первый Криворожский

«Карантин - це величезний виклик для нас. Ми мали стартувати у травні, але тепер на підготовку виставки не 6 місяців, а 3.

Усі учасники використовують маски, міряємо температуру до початку репетиції»,
- говорить модератор проєкту «Краще разом» Роман Морозов.

Через пандемію коронавірусу та карантин організаторам інклюзивного мистецького проєкту «Краще разом» довелося перенести репетиції вистави на три місяці.

Інклюзивний проєкт «Краще разом» існує з 2016 року. У минулому році актори та акторки мистецького проєкту виступили з виставою у Кривому Розі, Маріуполі, Києві та Львові. До театральної постанови у цьому році залучені кілька десятків криворіжців, частина з них має інвалідність.

Роман Морозов говорить, що зараз репетиції вистави за мотивами байок Григорія Сковороди проходять на відкритому майданчику з дотриманням усіх рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, пов'язаних із розповсюдженням коронавірусу.До театральної постанови у цьому році залучені 30 криворіжців, 15 з них з інвалідністю з різними нозологіями - синдром Дауна, ДЦП, аутизмом, остеогенез та інші.

«Ми не можемо збільшувати кількість учасників, бо потрібен індивідуальний підхід до кожного учасника.

30 акторів - максимальна кількість учасників проєкту. А взагалі у виставі беруть участь десь 100 людей (костюмери, гримери, волонтери, батьки і люди, які допомагають із музикою, звуком і світлом) - це величезна команда людей»,
- розповідає Роман Морозов.Однією з учасниць проєкту стала героїня публікацій на 1kr.ua стала Олександра Олійник, дівчинка з «кришталевою» хворобою (недосконалий остеогенез), яка пересувається на кріслі колісному. Вона займається хенд мейдом, танцями та акторською майстерністю.

Вона говорить, що коли прийшла на першу репетицію, то навіть не мріяла, що зможе стати на сходинку.

«Коли я прийшла, то я навіть не очікувала, що постанова буде така велика. Нас приблизно 30 акторів, деяких я знала до проєкту, а з більшістю познайомилися під час репетицій.

Звісно, доводиться багато працювати, але без цього ніяк», - говорить Олександра.Згадуючи гастролі у Маріуполі, Київі та у Львові, одна з учасниць проєкту Юліана Кундуєва, яка має порушеннями зору, говорить:

«За три роки ми вже поставили три повноцінні вистави. З останньою виставою за мотивами Льюїса Керролла «Полювання на снарка» у 2019 році ми виступили у Маріуполь, Київ та у Львові.

У цьогорічній виставі я з двома дівчатами виконую роль сили, мудрості, сенсу байок Григорія Сковороди».
Інклюзивний мистецький проєкт «Краще Разом» реалізується на базі культурно-громадського центру ШELTER+ завдки підтримці Українського культурного фонду та Європейського Союзу за програмою House of Europe.

Прем’єра інверсивної вистави за мотивами байок Григорія Сковороди запланована на 24 жовтня.

«Якщо відбудеться послаблення карантину, то прем’єру дамо наживо, але це під великим питанням. У іншому випадку презентація вистави пройде онлайн», - говорить Роман Морозов.

Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов’язково збігаються з офіційною позицією NED.Фото: Максим Бовчалюк

Видео: Максим Бовчалюк

Комментарии (3)

Белла

16:51, 05 сентября 2020

Сильные и мужественые люди, молодцы что сплотились и помогают друг другу. Успехов!

Трамвайчик

22:36, 05 сентября 2020

Отот барадатый ж*д, сильно мужественный и сплоченный?

cherryrat

11:38, 09 сентября 2020

хоба, шелтерплюс нарисовался

Ссылка скопирована в буфер обмена