Коли в Україні легалізують медичний канабіс

Главное фото новости
Фото: news.сom
У січні 2019 року пацієнтські організації України почали кампанію #зупинитибіль з метою зібрати підписи під петицією “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини - захистити конституційні права громадян” на сайті Верховної Ради. Про це повідомляють експерти аналітичної платтформи VoxUkraine.

25 тисяч голосів було зібрано за 41 день - задовго до закінчення терміну голосування за вищезазначену петицію. Комітет по правах людини зареєстрував законопроект, але його не встигли винести на порядок денний минулої Ради. Уже майже рік активісти та пацієнти виступають за легалізацію медичного канабісу, але Рада 9-го скликання не поспішає розглядати законопроект. Про важливість легалізації канабісу, його виклики, економічні наслідки та досвід інших країн розповідає менеджерка з комунікацій БО “100% життя” Кристина Рівера.

Перша конференція з медичного канабісу відбулася у 2018-му році в Харкові. Це стало початком об'єднання небайдужих задля захисту фундаментального права людини - на життя та захист свого здоров'я. Друга конференція з медичного канабісу відбулася в Києві в травні 2019-го року. Учасники були впевнені, що до врегулювання питання в Україні залишився лише крок… але, як було згадано вище, на голосування законопроект не було винесено, тож зараз його треба знову подавати на реєстрацію.

Експерти VoxConnector пишуть, що сьогодні в Україні майже 2 мільйони пацієнтів потребують ліків на основі канабісу.

Серед них - ветерани АТО та ООС із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), пацієнти на паліативному лікуванні, пацієнти з епілепсією, стійкою до ліків, онкохворі з побічною дією хіміотерапії тощо.

Як канабіс впливає на організм?

Українське законодавство не дозволяє досліджувати канабіс, його похідні та використовувати для лікування, адже вони входять до списків наркотичних та психотропних речовин, обіг яких в Україні заборонений. Вирощування, дослідження та подальше використання для виготовлення препаратів вважається незаконним обігом та є кримінально караною діяльністю.

Натомість у світі опубліковано понад 17 тисяч наукових робіт про вплив канабіноїдів на людський організм, які свідчать про недоречність віднесення канабісу до небезпечних наркотичних речовин.

По-перше, вже доведена ефективність канабіноїдів для лікування хронічних болів у дорослих і побічних ефектів хіміотерапії, а саме нудоти та блювання. За даними, у онкохворих застосування тетрагідраканабінолу у вигляді олії або в таблетках давало такий самий знеболювальний ефект, як кодеїн, підсилювало знеболення у поєднанні з опіатами, а також підвищувало апетит та мало виражений антидепресантний ефект.

По-друге, згідно з клінічними дослідженнями, проведеними в США, канабіноїди також усувають м'язові судоми при розсіяному склерозі та зменшують судомні стани при епілепсії. У хворих на епілепсію, резистентну до інших ліків, частота судомних нападів знижувалася на 54%.

Також канабіноїди ефективні при лікуванні психічних станів (ПТСР, анорексія), захворювань імунної системи, хвороб суглобів (артрит, ревматизм), хронічних болів тощо.

Читайте також: Де криворіжцям купити медикаменти за програмою "Доступні ліки"

Які є аргументи противників легалізації канабісу?

Один з аргументів противників легалізації канабісу - його психоактивна дія. Насправді, є лише один зі 125 відомих науці канабідіолів - ТГК (тетрагідраканабідіол), який має психоактивні властивості. Сорти коноплі з високим вмістом ТГК (до 20%) виведені штучно на основі середньоазійського сорту Cannabis indica і поширення таких речовин має контролюватись та обмежуватись. При вживанні продуктів канабісу з високим вмістом ТГК можливі поява тривожності, дезорієнтація, тахікардія, сплутаність свідомості та безсоння.

Також тривале вживання ТГК пов'язують із зменшенням сірої речовини в мозку та випадками психічних розладів, наприклад, депресії чи шизофренії. Але канабіноїдна система людини відрізняється від інших систем рецепторів (наприклад, опіоїдів, які може виробляти мозок) за низкою параметрів, тож залежність від канабіноїдів нижче, ніж від чаю, кави, шоколаду чи тютюну. Науковою спільнотою вже публічно визнано, що жодних випадків смерті від передозування канабісу за всю історію дослідження не було зафіксовано. Однак важливо зазначити, що неконтрольоване вживання канабісу може мати шкідливі наслідки, включаючи ризик залежності - у користувачів з США він на рівні від 9 до 30%. Цю інформацію потрібно збалансовано подавати медичним працівникам, політикам та громадськості.
Водночас, в своїх останніх рекомендаціях Генсекретаріату ООН від січня 2019 року ВООЗ наголошує, що канабіс з вмістом ТГК до 0,2% взагалі не є наркотичною речовиною та повинен бути виключений з регулювання міжнародних конвенцій про наркотичні речовини, а отже його обіг є дозволеним.

Досвід інших країн

У грудні 2018 року агентство ЄС з питань наркотичних речовин – Європейський центр моніторингу наркотиків та наркозалежності (EMCDDA) – презентувало перший звіт про медичний канабіс, де є поточна доказова база використання канабіноїдів у медицині, узагальнюються досвід урядів у вирішенні питання про те, чи робити канабіс або канабіноїди доступними для медичного використання. У звіті зокрема зазначається, що у більшості країн доступ до препаратів канабісу у медичних цілях розвивався поступово, часто – як відповідь на вимоги пацієнтів або розробку нового продукту.

 • Чехія
В Чехії ще у 2010 році набув чинності закон про наркотичні речовини, який допускає зберігання до 15 грамів конопель та до 1,5 грама героїну без кримінальної відповідальності. Ці кількості значно перевищують прийняті обсяги в інших країнах, що робить Чехію найліберальнішою країною щодо легалізації наркотичних речовин.

 • Нідерланди
У Нідерландах проведена так звана декриміналізація наркотиків, тобто вживання наркотичних речовин є в компетенції громадської охорони здоров’я і не вважається злочином. При цьому легалізації наркотичних речовин в Нідерландах насправді немає, і всі наркотики залишаються забороненими. Однак вони поділені на два типи - легкі та важкі. Вживання, оборот, виготовлення, продаж і ввезення в країну наркотиків зі списку важких, - заборонені законом, однак оборот легких наркотиків тримає під контролем держава. До речі, нещодавно з’явилися повідомлення про те, що уряд Нідерландів планує заборонити туристам вживати канабіс в громадських місцях.

 • Ізраїль
В Ізраїлі вирощування канабісу є галуззю сільського господарства, а застосування медичного канабісу легалізовано в 2001-му році. В країні проводяться масштабні дослідження впливу канабіноїдів на здоров'я людини, в тому числі американськими компаніями. Більшість із 30 тис ізраїльтян, які мають право на медичний канабіс в країні – онкохворі і ці препарати допомагають їм усунути побічні ефекти хіміотерапії.

 • Грузія
В листопаді 2017 року після численних протестів Конституційний суд Грузії скасував кримінальну відповідальність за вживання та вирощування канабісу, що правда з обмеженням до 70 грамів.

 • США
20 листопада 2019 року на сайті Конгресу США було опубліковано законопроєкт, який у разі прийняття передбачає легалізацію канабісу на федеральному рівні: декріміналізацію, винесення канабісу та зокрема ТГК зі списку контрольованих речовин (з Додатку 1 Закону про контрольовані речовини Controlled Substances Act) та перегляд справ засуджених в результаті війни з наркотиками.

Наприкінці 2018 року в комітеті з питань охорони здоров’я Європейського Парламенту затвердили проект резолюції щодо використання канабісу в медичних цілях і тепер ці пропозиції стануть підставою для конкретних кроків європейських урядів. Зазначається, що через внутрішні нормативи Європейський Союз не може одномоментно узаконити канабіс, однак співдружність може скласти низку керівних принципів, які кожна країна-учасник переносить у внутрішнє законодавство.

Як врегулювання конопель може вплинути на економічну ситуацію в країні?

В Україні ідеальні умови та грунти для вирощування коноплі. Врегулювання канабісу та нові бізнеси можуть принести мільярди доларів регулярних надходжень до бюджету та інвестицій в економіку. Але наразі оцінити прибутковість врегулювання важко - фактично створюються умови для розвитку цілої галузі, якої досі в Україні не існувало.

Проте досвід інших країн свідчить, що дана індустрія приносить мультимільйонні доходи до державного бюджету, а також вирішує низку проблем - від лікування хронічних захворювань до екологічного будівництві, виробництва палива, тканин тощо.

Читайте також: Більше 2 мільйонів мешканців Дніпропетровщини вже підписали декларації із сімейними лікарями


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Pensioner
 • 2
 • 2
 • Ответить

А что, других проблем нет???

Шериф
 • 3
 • 0
 • Ответить

Медицинское использование марихуаны стало законным в Канаде в 2001 году. А с октября 2018 года Канада стала первой крупной страной, легализовавшей употребление марихуаны. Согласно новому закону, взрослые смогут приобретать марихуану для личного пользования у авторизованных продавцов и иметь при себе около 30 г в общественных местах. Кому интересно , погуглите "Легализация марихуаны: что принес Канаде конопляный бум
" . Соросята хотят продавать землю , легализируйте канабис и "красные кварталы" и за 5 лет отдадите все долги МВФ.

yura36,6
 • 7
 • 3
 • Ответить

Читал и не мог понять почему это афтор так печется о легализации каннабиса пока не дошёл до героев АТО . А шо укроп уже не вставляет Колю ?

Пи..... Ж
 • 6
 • 4
 • Ответить

Судя по сводкам и обстановке на улице уже не только канабис легализовали

Sergrey4
 • 3
 • 3
 • Ответить

"мільярди доларів регулярних надходжень до бюджету та інвестицій"
Байка. Чув ?

РовныйРог
 • 13
 • 4
 • Ответить

И в местах лечения будут уголки хохотания и ржания....

Майор Томин
 • 11
 • 8
 • Ответить

А когда медицинскую ширку легализуют?

Тaмeрлан
 • 6
 • 3
 • Ответить

Ледокоїн і так колять...

Дед Чудодей
 • 25
 • 2
 • Ответить

Кожному українцю треба наркотик виписати щоб легше сприймав дійсність

ftwqrs6srg
 • 17
 • 2
 • Ответить

и многие нервные люди начнут поправлять свое здоровье.. на законных основаниях. и при видя полиции станут меньше нервничать...

Володя Винниченко
 • 12
 • 3
 • Ответить

Коли захистять конституційні права героїнозалежних померти приємною смертю?

Final Cut 4
 • 19
 • 0
 • Ответить

Та уж скорей бы! Водка 200 гр., цигарки 100 гр, хоть канабиса в городе навалом...а травиться надо чем-то, не слабоалкоголкой же (сплошная химия), а тут натурпродукт))

Игорь111
 • 16
 • 7
 • Ответить

Уважаемая редакция я не против канабиса от Зеленского я против разрушения Украины , я готов провести самоссожжение в знак протеста против уничтожения Украины . С 2014 Украину уничтожают , если моя смерть сможет привлечь внимание во имя спасения страны и остановить эти политические бандитские группировки в стране , я готов отдать свою жизнь ради этого , ради будущего наше страны , детей , напишите мне ... Я не вру . С Уважением ..

Белладонна
 • 13
 • 6
 • Ответить

Читала, читала, не фига не поняла, как ты спасать собрался. По подробней плиз.
Если в ПНД просто день открытых дверей то можешь не отвечать.

Sergio88
 • 10
 • 1
 • Ответить

Украину уничтожают всю её историю. Так что гореть в родильном доме надо было. Только как это поможет? Разве, что одним идиотом меньше.

L.N.
 • 12
 • 0
 • Ответить

Игорь,глупости пишите. Ничего Вы не измените,а горя родным наделаете.

Тaмeрлан
 • 5
 • 4
 • Ответить

Так каннабіс полегшить життя тяжкохворим...

РовныйРог
 • 7
 • 4
 • Ответить

Не братан, нужно жить так, чтоб этого хотелось твоим врагам, а не тебе...

Белладонна
 • 7
 • 6
 • Ответить

В чем смысл фразы "нужно жить так, чтоб этого хотелось твоим врагам.."?

Трампарк
 • 6
 • 1
 • Ответить

Если ты не понимаешь, что твой дурной поступок ничего не изменит и лишь принесёт боль и страдание твоим близким, то могу дать тебе 5 литров бензина и на одного дурачка станет меньше...

Francesco
 • 0
 • 0
 • Ответить

Литра, хватит.

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Общество