Нові та реконструйовані супермаркети і магазини мають бути зручними для людей з інвалідністю, — Мінрегіон

Нові та реконструйовані супермаркети і магазини мають бути зручними для людей з інвалідністю, — Мінрегіон

Фото: Первый Криворожский

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» містяться обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів продовольчих і непродовольчих товарів. Нові норми вступили в дію з 1 квітня цього року. Про це повідомив прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Нагадаємо, що нещодавно журналісти інформаційного порталу «Перший Криворізький» перевірили доступність міського простору для людей на візках та матусь із візочками. Нижче ви можете переглянути відео.

Читайте також: Спортивні заклади України повинні обов’язково мати безбар’єрний доступ для людей з інвалідністю, - ДБН

«Сьогодні багато супермаркетів та інших різних магазинів, на жаль, все ще залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення — не у всіх є безбар’єрний доступ до будівлі, полиці з продуктами чи іншими товарами зависокі, проїзди завузькі, цінники погано читаються. Так не має бути і не буде! Тому що у нових ДБН щодо інклюзивності тепер введені чіткі вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в цих громадських закладах. Ці вимоги мають обов’язково бути дотримані при проектуванні нових або реконструкції діючих супермаркетів та інших магазинів і діють вже з 1 квітня», —
сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.


Згідно з новими ДБН, будівлі супермаркетів та інших магазинів повинні обов’язково мати безперешкодний доступ як ззовні, так і всередині.

Полиці у торговельних залах і каси мають облаштовуватися в зручний спосіб для всіх, у тому числі, для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках. Це стосується і проходів/проїздів. Їх мінімальна ширина має складати не менше 0,9 – 1 м.

Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників має контрастно виділятися та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору. А для людей з порушеннями слуху важлива інформація повинна дублюватися текстами.

Читайте також: З 2500 криворізьких дітей з інвалідністю 19 займаються в спортивних школах міста



Комментарии (2)

монк

11:35, 08 мая 2019

а как же раньше инвалиды до перестройки магазинов?! или у нас только сейчас появились инвалиды?! или рождаются?! или остались в украине одни инвалиды, бездомные животные...???!!!

Алина

04:43, 10 мая 2019

Введите текст ... на 173 только одно вонючее атб в доме. Там реконструируй не реконструируй, все равно проход пол метра. Не то что инвалиды, здоровые люди толком пройти не могут.

Ссылка скопирована в буфер обмена