Для повноцінної реформи освіти потрібно 87 млрд грн, - Глава Уряду

Для повноцінної реформи освіти потрібно 87 млрд грн, - Глава Уряду

Фото: Google.com

Кабінет Міністрів розпочне реформу освіти в Україні у терміни, визначені раніше, а кошти для її реалізації шукатиме як всередині держави, так і у міжнародних партнерів.

Про це повідомляє прес-служба інформаційно-аналітичного порталу про вищу освіту в Україні та за кордоном.

«Щоб зробити повноцінну реформу освіти нам потрібно 87 мільярдів гривень.

Ми будемо все робити для того, щоб знайти ці кошти як усередині країни, так і з зовнішніх джерел»
, – сказав Глава Уряду.

Глава Уряду висловив бажання, щоб українська дитина мала доступ до якісного дитячого садочка, якісної повнокомплектної, з повними технологічними рішеннями школи, щоб вчитель мав нормальну заробітну плату і вища освіта була якісною з точки зору підготовки кадрів.

Читайте також: Команда лідерів одного з вишів Кривого Рогу розказала про співробітництво з Британською радою

Володимир Гройсман нагадав, що піднімав питання розвитку освіти в Україні під час міжнародної Конференції з питань реформ у Лондоні і розповів про вже зроблені в цьому напрямку кроки, зокрема щодо підвищення зарплат вчителям:

«Наше завдання робити реформу освіти. Ми без неї не зможемо рухатися вперед.

Освіта - інвестиції в наших дітей і молодь. Це найкраще, що ми маємо зробити».

Вчені України та Німеччини починають разом проводити дослідження, які допоможуть змінити системи управління наукової та інноваційної діяльності в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

За словами заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи, торік МОН України та Федеральне Міністерство освіти і наукових досліджень Німеччини провели черговий конкурс спільних наукових проектів, де вперше було відібрано 6 структурних проектів.

Вони мають показати, які зміни в системі управління наукової та інноваційної діяльності нам потрібні та як їх можна впроваджувати, враховуючи німецький досвід.

«Разом з Німеччиною ми вперше реалізуємо наукові дослідження за структурними проектами, які, я переконаний, допоможуть суттєво змінити науковий ландшафт України».

Проекти мають різну тематику, зокрема: оцінювання наукових організацій в Україні, освіта дорослих, трансфер технологій, великомасштабні експерименти, чиста вода для громадян Маріуполя тощо. До них будуть задіяні як наукові інститути, так і вищі навчальні заклади обох країн.

Читайте також: Криворізьку молодь можуть відзначити за активну участь у розбудові регіону

«Щоб впроваджувати прогресивні зміни в системі управління вищої освіти, науки, для нас вкрай важливо залучати досвід іноземних колег.

Приміром, проект з оцінювання наукових установ допоможе нам визначити, які інституції працюють ефективно, а які – ні, використовуючи при цьому прозорі критерії.

І в цьому питання досвід Німеччини є дуже цінним, оскільки в цій країні досить стала і ефективна система управління науковою діяльністю, з високими показниками»
, – відзначила начальник відділу міжнародного науково-технічного співробітництва МОН Стелла Шаповал.

Вона також додала, що окрім структурних проектів для реалізації у 2017-2018 роках було відібрано і 6 спільних проектів мобільності – для здійснення прикладних та фундаментальних досліджень.

Загалом же за останні 10 років Україна та Німеччина разом реалізували 172 наукових проекти у галузях біології, фізики, ІКТ тощо.

Під час зустрічі сторони обговорили й можливі напрями подальшої співпраці, зокрема з реформування науково-дослідної сфери України, підтримки переміщених університетів та наукових установ, проведення морських досліджень тощо.

Комментарии (1)

Александр

17:06, 10 июля 2017

для такого количества выпускников - нужны легальные трудовые места .на каждых выборах каждый нам их обещал

Ссылка скопирована в буфер обмена