У Кривому Розі відбувся благодійний турнір з джиу-джитсу на честь Миколи Скидана

У Кривому Розі відбувся благодійний турнір з джиу-джитсу на честь Миколи Скидана

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні, 26 січня, у Кривому Розі пройшов благодійний турнір з джиу-джитсу, присвячений пам'яті загиблого військовослужбовця Миколи Скидана.

Про це "Першому Криворізькому" повідомила журналістка редакції з місця події.

Організаторка, волонтерка та голова «39 Жіночої сотні самооборони м.Кривий Ріг» Юліана Калін розповіла, що цей турнір був абсолютно безкоштовним для всіх учасників.

"Сьогодні на змаганнях були присутні більше 150 спортсменів, різних вікових та вагових категорій", - додала Юліана.
Змагання, що відбулися у спортивному комплексі «Локомотив», стали важливою подією для міста, адже вони стали можливістю не лише вшанувати героя, а й зібрати кошти на дрони для наших захисників.

На думку дружини Миколи Скидана, такий захід має велике значення для громади, оскільки він нагадує про героїв, які віддали своє життя за Україну.


Дружина загиблого Миколи Скидана


"Микола дуже любив спорт, тому ми вирішили провести турнір на його честь. Я вважаю, що такі заходи повинні проводитися частіше, щоб люди пам'ятали своїх героїв", — сказала вона.
Микола Скидан був ветераном АТО та російсько-української війни, який загинув, захищаючи Україну. Він служив у складі 40-го батальйону територіальної оборони, а потім у 17-й танковій бригаді, де брав участь у боях під Авдіївкою, Маріуполем та на Широкиному. За свою мужність він був нагороджений медаллю «За мужність» у 2015 році.

Микола також був активним учасником суспільно-політичного життя міста, допомагав організовувати акції на підтримку родин військовополонених, брав участь у створенні музею батальйону «Кривбас» та інших заходах.

Друзі та знайомі згадують його як мужнього воїна, справжнього товариша та людину з добрим почуттям гумору, яка завжди була готова прийти на допомогу.



У Кривому Розі триває виставка, присвячена військовим частини 3011 НГУ, які боронили Маріуполь

У Кривому Розі триває виставка, присвячена військовим частини 3011 НГУ, які боронили Маріуполь

Фото: Перший Криворізький

У Кривому Розі проходить виставка «3011 НГУ: Обличчя нескорених», яка присвячена криворізьким бійцям, що служили у військовій частині 3011 Національної гвардії України та були одним із підрозділів Маріупольського гарнізону.

Її можна відвідати до 28 лютого включно кожного дня з 10:00 до 17:00 у палаці культури Мистецький (площа Володимира Великого). Вхід вільний. Екскурсії за попереднім записом: (096) 517-85-75; (098) 576-73-06.

Журналістка «Першого Криворізького» відвідала виставку та поспілкувалася з Ольгою Кандибою, дружиною загиблого військового з Кривого Рогу, який також боронив Маріуполь у 2022 році.

На виставці представлені портрети криворізьких бійців у виконанні художниці Вікторії Гріздак з Івано-Франківщини. Рідні військових замовили картини, коли криворіжці ще були в облозі та знаходилися саме в Маріуполі.

«Ми хочемо, щоб люди знали – цей підрозділ має ім'я, має обличчя», — розповіла Ольга Кандиба.



Жінка розповіла, що 154 криворізьких військових поїхали на чергову ротацію в Маріуполь 8 лютого 2022 року. Серед них і чоловік Ольги – Сергій Кандиба, командир батальйону озброєння та техніки Національної гвардії України.

За її словами, через два місяці бійці мали повернутися назад додому, але почалося повномасштабне вторгнення, тому вони стали в підпорядкування Маріупольського гарнізону, яким керував полк «Азов».

«Наші військові поряд з іншими стояли на захисті та обороні Маріуполя 86 днів. Ми надіялися – скоро буде деблокада й тоді побачимо рідні втомлені обличчя, але очі живі, очі незламні. Тому замовили ці картини, які перебували у нас довгий час. Згодом вирішили показати їх світові», — розповіла Ольга.
За словами Ольги, наразі деякі військові повернулися вже з полону, багато ще досі залишаються там. Тільки 17 людей офіційно визнали загиблими, з яких 16 тіл повернули до України. Загинув і чоловік Ольги – Сергій Кандиба.

До виставки картин додали експозицію, де відтворені умови, в яких перебували бійці на «Азовсталі»: бункер, спорядження, обладнання, на чому спали, в яких умовах готували їжу, яка саме їжа, «бо це було по стаканчику кашки та чай і все – нічого більше не було».

«У поранених не було можливості нормально полікуватися, зробити операцію. Це все було дуже обмежене», — додала Ольга.



Представлена й картина криворізької художниці Олени Макухи «Маріуполь – Азовсталь». Центральним елементом роботи стало портретне зображення одного із захисників української землі – Сергія Кандиби.

оборона Маріуполя

Також на виставці можна побачити карту битви за Маріуполь, де перераховані підрозділи, які входили до складу Маріупольського гарнізону. Представлені й їх прапори.

оборона Маріуполя

оборона Маріуполя

Окремо є прапор з прізвищами криворізьких військових, які на початку лютого 2022 року виїхали до Маріуполя на ротацію. Навпроти деяких прізвищ можна побачити дату та підпис. Це – напис, який особисто роблять нацгвардійці, засвідчуючи дату звільнення з полону.

оборона Маріуполя

Ще на виставці ви побачите лист, який з полону до України йшов цілий рік.

«Також є пам'ятні експонати: ікона, яка пройшла бої в Маріуполі, полон й з побратимом повернулася додому. І тут уже чоловік з дружиною засвідчили своє кохання перед Богом», — поділилася жінка.

Ольга розповіла, що є ікона, подарована мешканкою Маріуполя, яка переїхала до Кривого Рогу як вимушена переселенка. Вона дізналася – в будинку, де розташувалася, мешкає жінка, син якої на той момент знаходився в її рідному Маріуполі та захищав його.

оборона Маріуполя

Дівчина вишила ікону Божої матері та передала матері військового зі словами:
«Я не маю грошей, я не маю нічого, крім віри та надії, що ця ікона спасе того, хто зараз захищає моє місто».

На жаль, цей військовослужбовець Олег Яцишин загинув під час спроби евакуації поранених бійців з «Азовсталі». На фасаді школи, в якій він навчався, відкрили на його честь відкрили меморіальну дошку.

Цю ікону на виставку передала мати Олега Яцишина – Наталія, яка до того ж проводить там екскурсії.

«Боротьба за Маріупольський гарнізон, за повернення бійців наших триває і досі. Ми вирішили, що маємо показати ці портрети цілому світу та всій Україні, зокрема, Кривому Рогу. Щоб містяни знали своїх героїв в обличчя, їх імена та те, що саме наш підрозділ Національної гвардії входив до складу Маріупольського гарнізону. Знали – той внесок в оборону Маріуполя, який внесли криворізькі військовослужбовці – також вагомий», — розповіла Наталія Яцишина.

оборона Маріуполя

Посилання скопійовано в буфер обміну