За три дні на війні загинуло 130 жінок-танкісток з криворізької бригади: російський фейк
Фото: Перший Криворізький
У дописах пропагандисти пишуть, що командування Збройних Сил України відновило 17-ту танкову бригаду, яка нібито зазнала важких втрат, залучивши жінок-воїнів. У цитаті йдеться про те, що начебто «за три дні боїв понад 130 жінок загинули, “вигорівши прямо на робочих місцях”».
Також до статті додають відео з підписом, що нібито це військова з криворізької бригади у танку.
Представники бригади спростували цю інформацію на запит «Першого Криворізького».
Чому це неправда
Поширене відео, яке нібито демонструє жінку-танкістку з 17-ої бригади, насправді було зняте у 2022 році. На ньому навідниця самохідної артилерійської установки Тетяна Чубар із міста Конотоп, що на Сумщині. На той момент вона служила у 58-ій окремій мотопіхотній бригаді імені гетьмана Івана Виговського. Російські пропагандисти не вперше маніпулюють старими фото та відео для створення фейків.
Жодних підтверджень такої кількості втрат серед військових Збройних Сил України немає. Командування 17-ої окремої танкової бригади також не підтверджувало інформацію про загибель жінок-танкісток. Поширення таких “новин” має на меті дискредитувати українську армію, посіяти паніку серед українців і створити ілюзію слабкості ЗСУ.
Навіщо РФ створила цей фейк
Російська пропаганда часто використовує так звані “інформаційні вкиди” через соціальні мережі, Telegram-канали та сумнівні новинні ресурси. Основна їхня мета — ввести в оману міжнародну спільноту та деморалізувати українців. Використання маніпуляцій із відео, перебільшення кількості втрат або створення вигаданих історій — звична тактика російських пропагандистів.
Спроба створити ілюзію масової загибелі жінок-танкісток спрямована на те, щоб підірвати довіру до Збройних Сил України.