Кривий Ріг — це Україна: у День Соборності криворіжці провели ходу Єдності
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького» з місця подій.
Дві групи учасниць з прапорами України вийшли на зустріч одна одній від зупинки «Киянка» та «Стріла». Вони зустрілись посередині, на вулиці Степана Бандери та далі продовжили рух разом через проспект Університетського до Народної Стели Героїв на 95 кварталі.
Співорганізаторка мирної ходи та криворізька журналістка Ольга Гончар розповіла, що це все робиться для того, щоб учасники та учасниці ще раз відчули єдність.
«Для того, щоб ми показали людям, криворіжцям, криворожанкам, що ми єдині, нагадали, що сьогодні 22 січня, День Соборності України. Надзвичайно важливе для України свято і Кривий Ріг теж його відзначає, тому що Кривий Ріг - це Україна», — каже Ольга.
Ольга додала, що заходи, присвячені Дню Соборності в Кривому Розі проводяться уже близько 10 років. Але в певний момент їй разом з колежанками з «Першого Криворізького» 0564 та Експерт-КР захотілося зробити щось ще більш масштабне.
«Ще до повномасштабного вторгнення, до того, як Covid-19 нас всіх тут підкосив, проводилися ланцюги єдності. Тут на 95-му кварталі біля Народної Стели збиралися люди, відзначали, були мітинги, промови і так далі. Але нам хотілося зробити щось ще більш незвичайне, щось таке, що в межах всієї України буде унікальним, незвичним і підкреслюватиме особливість нашого міста, оцю його протяжність. І, власне, ми це і зробили», — згадує Ольга.
Учасниці кажуть, що не важливо, скільки людей доєднається до мирної ходи, головне, щоб відчувалася єдність між присутніми.
Інша учасниця ходи Анна каже, що це для неї дуже важливо та символічно:
«Ми всі знаємо, що в єдності наша сила. І наші прапори, наша ідентичність — це все те, що нас об'єднує. Так само, як і мова і національні наші свята. Важливо виходити, важливо говорити і важливо показувати свою позицію», — поділилася Анна.
Анна прийшла з українським прапором, який вона сама зшила, коли на початку повномасштабного вторгнення була волонтеркою та шила прапори для Збройних Сил, які вірогідно потім розвішували їх на звільнених територіях.
Софія Скиба, співорганізаторка ходи та виконавча директорка онлайн-медіа «Перший Криворізький», поділилася, що мирну ходу останні три роки, поки триває повномасштабна війна, проводять невеликими групами винятково з безпекових міркувань.
«Для мене дуже символічним є те, що ми завжди тут збираємося з колежанками, медійниками і медійницями, оскільки ми дуже часто стаємо свідками і свідкинями тих подій, які закарбовуються в пам'яті сотень тисяч криворіжців нашої аудиторії», — каже Софія.
Вона додала, що дуже важливо мати день, в який колеги та колежанки мають точку доторку одне до одного, таку звану «звірку годинників».
«День Соборності у Кривому Розі - це точка заземлення не тільки для нас медійників і медійниць, а й для тих, хто Ваш матеріал теж дивитиметься. І це такий дзвіночок про те, що ми є, ми тут, і колись ми знову зберемося, і як в 2017-му році зробимо величезний ланцюг єдності тут на 95-му кварталі, перед тим, пройшовшись нарешті декомунізованими вулицями Соборності, Бандери, Героїв АТО по проспекту Університетському, і коли ми радо зустрічатимемо один одного на проспекті і розумітимемо, що всі вдома», — сказала Софія.