Гранати, автомати, вибухівка: скільки нелегальної зброї вилучила поліція за 2024 рік

Гранати, автомати, вибухівка: скільки нелегальної зброї вилучила поліція за 2024 рік

Фото: Нацполіція (ілюстрація)

Упродовж 2024 року правоохоронці вилучили з незаконного обігу понад 4 700 одиниць вогнепальної зброї, а також значну кількість боєприпасів та вибухових речовин.

Про це повідомляє Голова Національної поліції Іван Вигівський.

Крім вогнепальної зброї поліцейські вилучили понад 16 тисяч гранат, 747 гранатометів, понад три тонни вибухівки та майже два мільйони набоїв.

У рамках боротьби з незаконним обігом зброї минулого року було розпочато понад 5 000 кримінальних проваджень за відповідними фактами.

Як ми писали раніше, 25 листопада вступив у дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.

Уже зареєстровано 2 780 одиниць нелегальної зброї за зверненнями громадян. Вона повертається власникам, але після закінчення війни протягом 90 днів її необхідно буде або здати, або вихолостити чи переробити, наприклад, автомат Калашникова на карабін, який стріляє одиночними пострілами.

Якщо ви знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, вам необхідно негайно їх задекларувати. Зробити це можна у найближчому до вас підрозділі поліції.

Читайте також: у 2024 році в Україні зафіксували понад 11 тисяч злочинів із застосуванням зброї.

Кількість злочинів, пов’язаних із використанням вогнепальної зброї, вибухових пристроїв та боєприпасів, зросла у 42 рази за три роки війни.

Нагадаємо: за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

За частиною 2 статті 263 КК України носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або пробаційним наглядом на строк від двох до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Відповідно до частини 3 статті 263 КК України людина, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої не підлягає кримінальній відповідальності за вчинення дій, передбачених частиною першою або другою цієї статті.

Посилання скопійовано в буфер обміну