У 2024 році в Україні відкрили майже 65 тисяч справ про шахрайство

У 2024 році в Україні відкрили майже 65 тисяч справ про шахрайство

Фото: volynnews.com

Майже 65 тисяч кримінальних проваджень за статтею 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство») було відкрито у 2024 році. За даними Генеральної прокуратури України, це на 21% менше, ніж у 2023 році. Проте рівень шахрайських злочинів усе ще залишається значно вищим, ніж до початку повномасштабної війни — у 2,7 раза.

Про це йдеться на сервісі моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру Опендатабот.

За весь минулий рік правоохоронці відкрили 64 978 кримінальних проваджень щодо шахрайства. У порівнянні з 2023 роком, коли було зафіксовано рекордну кількість таких справ — 82 609, цей показник зменшився.

Протягом 2024 року динаміка також демонструвала тенденцію до зниження. Якщо у першому кварталі щомісячно відкривали в середньому 8 тисяч проваджень, то в останньому кварталі ця кількість скоротилася до 3,3 тисячі на місяць.

Водночас покращилися показники розкриття подібних злочинів. У 2024 році до суду дійшло 15 607 справ, що становить 24% від загальної кількості відкритих проваджень. Для порівняння, у 2022 та 2023 роках цей показник був значно нижчим — лише 18% справ щодо шахрайства отримували судову перспективу.

Зменшення кількості шахрайських злочинів може бути результатом посилення контролю з боку правоохоронних органів, активної інформаційної кампанії щодо методів захисту від шахраїв, а також змін у поведінці громадян, які стають більш обізнаними щодо потенційних загроз. Водночас попри позитивну динаміку, шахрайство залишається одним із найпоширеніших злочинів в Україні, що потребує подальшої уваги та заходів для його попередження.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення ДБР викрило 2 454 зрадників та колаборантів.

Найпоширенішими способами нелегального виїзду за кордон були підроблені медичні діагнози, оформлення чоловіків як волонтерів або водіїв гуманітарних вантажів, зняття з військового обліку через фіктивні кримінальні справи, нелегальне переправлення поза пунктами пропуску, фіктивні шлюби з людьми з інвалідністю.

Посилання скопійовано в буфер обміну