В Україні ймовірне зростання домашнього насильства на свята, — Опендатабот

В Україні ймовірне зростання домашнього насильства на свята, — Опендатабот

Фото: Freepik (ілюстрація)

Із січня по листопад 2024 року в Україні відкрили 2 777 кримінальних справ про домашнє насильство. За прогнозами експертів, ймовірне зростання домашнього насильства на свята.

Про це йдеться на сайті Опендатабот — сервісі моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру.

Рівень домашнього насильства різко впав у 2022 році, ймовірно, через початок повномасштабного вторгнення: за весь рік відкрили 1,5 тисячі справ за статтею 126-1 «Домашнє насильство».

Відтоді кількість справ лише зростає. Так, 2,7 тисяч випадків зафіксували у 2024 році, тоді як у 2023 році їх було на 5% менше. Кількість звернень на 17% перевищила показники 2021 року.

Рівень розкриття у таких справах є доволі високим: у 85% від усіх відкритих цьогоріч справ вже вручено підозру, а 80% проваджень передані до суду.

Серед найпоширеніших причин домашнього насильства:
  • зростання рівню агресії серед українців через війну;
  • надмірне вживання алкоголю;
  • погіршення матеріального становища.

Читайте також: Підліток з Кривого Рогу повідомив директору школи, що вдома страждає від насилля: що вирішив суд

76% усіх постраждалих від домашнього насильства цьогоріч — жінки. Втім від початку повномасштабної війни більшає випадків, де по допомогу звертаються чоловіки. Так, до початку повномасштабної війни 80% звернень були від жінок та 20% — від чоловіків.

Серед чоловіків найчастіше звертаються літні люди, які стикаються насильством з боку своїх дорослих дітей і онуків — переважно, через фінансові мотиви.

Загалом рівень домашнього насильства над літніми українцями поступово зростає з 2021 року.

За 9 місяців 2024 року на гарячу лінію надійшло 9,8 тисяч звернень від людей віком від 60 років. Кожне третє звернення надходить від людей поважного віку. Це вже більше, аніж за весь 2021 рік — тоді було 9,3 тисяч звернень.

Якщо ви або ваші знайомі страждають від домашнього насильства, телефонуйте на спеціальні гарячі лінії — 0 800 500 335 або 116 123.

Посилання скопійовано в буфер обміну