Криворізький анонімний телеграм-канал поширив фейк про пенсії та зарплати

Криворізький анонімний телеграм-канал поширив фейк про пенсії та зарплати

Фото: Перший Криворізький

Нещодавно в одному з популярних серед криворіжців анонімних телеграм-каналів з’явилася інформація про те, що з 16 грудня пенсії та заробітна плата будуть перераховуватися за «європейською віковою системою». Суми виплат нібито залежатимуть від віку отримувачів: чим старша людина, тим менший відсоток пенсії чи заробітної плати вона отримає. Однак ця інформація неправдива.

Зображення зі спростуванням фейкової інформації про зміни у нарахуванні пенсій та зарплат за

Чому це фейк

На сайтах Пенсійного фонду України, Міністерства соціальної політики та Кабінету Міністрів України немає жодної згадки про такі нововведення. Крім того, сама ідея «європейської вікової системи» суперечить принципам соціальної політики України. Розрахунок пенсії в Україні незмінний і залежить від зарплати за три останні роки, стажу та розміру сплачуваних страхових внесків.
Подібні зміни неможливі без ухвалення відповідних законодавчих актів і широкого висвітлення на офіційних сайтах державних установ.

Навіщо поширюють такі фейки

Такі «новини» мають маніпулятивний характер, адже якщо натиснути на кнопку, аби дізнатись, як вираховуватиметься пенсія або зарплата відповідно до віку, всюди з’являється посилання на один і той самий анонімний телеграм-канал. Який, імовірно, також поширюватиме неправдиві та шкідливі новини.
Інша мета цих повідомлень — викликати в містян обурення і тривогу, а ще залучити нових підписників на свій та інший анонімний телеграм-канал, посилання на який додається у фейкових повідомленнях.

Як убезпечити себе?

  1. Перевіряйте інформацію в офіційних джерелах і в надійних українських медіа.
  2. Не довіряйте анонімним каналам. Часто інформація з анонімних телеграм-каналів є неперевіреною, не посилається на жодні джерела і може намагатись маніпулювати думкою підписників.
  3. Не поширюйте фейкових повідомлень. Якщо інформація викликає емоційний відгук, перевірте її достовірність до того, як ділитися нею з іншими.

Посилання скопійовано в буфер обміну