Маніпуляція фактами: у Кривому Розі прапори викинули в смітник
Фото: Перший Криворізький
Російські псевдомедіа використали цю ситуацію в пропагандистських цілях і подали як «доказ» ненависті українців до власних військових.
Так проросійський ресурс «Украина.ру» поширив відео з таким підписом: «Мабуть, портрети були надруковані нещодавно і використані під час якоїсь акції. За роздрукування фотографій та за стояння з ними людям були обіцяні гроші».
Такі вислови — ніщо інше, як голослівні домисли, які намагаються викликати в українців негативні емоції.
Навіщо це Росії
Кремль традиційно намагається створити ілюзію розбрату та невдоволення в Україні.У цій ситуації пропагандисти переслідують декілька цілей:
- фейкороби намагаються довести, що українці «ненавидять» своїх військових нібито через насильницьку мобілізацію та інші вигадані приводи. Це має, за розрахунками росіян, підірвати довіру українців до армії;
- Росія намагається посіяти недовіру між українцями, переконати їх, що захисників держави зневажають. Це частина ширшої інформаційної кампанії;
- з допомогою подібних фейків російські пропагандисти зображають Україну як державу, позбавлену єдності та поваги до власних цінностей;
- у подібних фейках росіяни використовують емоційні вислови, такі як «ненависть до військових», «портрети викинули на смітник», «обіцяли гроші за участь у заходах». Це має викликати обурення або зневагу.
Такі маніпуляції — небезпечна зброя в інформаційній війні. Їхня мета — вплинути на думку і українців, і міжнародних партнерів.