Дніпропетровщина на другому місці в Україні за кількістю ВІЛ-інфікованих

Дніпропетровщина на другому місці в Україні за кількістю ВІЛ-інфікованих

Фото: Міністерство молоді та спорту України

Попри значні досягнення в медицині та профілактиці ВІЛ-інфекції, ця проблема залишається актуальною для багатьох країн світу, в тому числі й для України. Зокрема в Дніпропетровській області, де рівень захворюваності є одним з найвищих в країні.

Про це сьогодні, 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, розповів очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Чому ситуація в Дніпропетровській області є настільки складною?
  • Високий рівень бідності, безробіття, вживання ін’єкційних наркотиків, незахищений секс – все це сприяє поширенню ВІЛ-інфекції.
  • Російська агресія призвела до руйнування медичної інфраструктури, переміщення населення та обмеження доступу до медичної допомоги.
  • Багато людей, які живуть з ВІЛ, стикаються зі стигмою та дискримінацією, що ускладнює їхнє життя і заважає своєчасно звертатися за медичною допомогою.
За даними від очільника облради, в нашому регіоні інфіковано близько 1% населення. На обліку перебуває 29 269 людей із ВІЛ, серед яких 7 340 мають діагноз СНІД. Найбільш уражена вікова група – люди 30–49 років (73%), з яких 65% – чоловіки.

"І це лише офіційні дані. За оцінками фахівців, реальна ситуація значно гірша", — наголосив Лукашук.
За даними Дніпропетровського обласного медичного центру соціально значущих хвороб, у цьому році у місті зареєстрували 191 випадок Синдрому набутого імунодефіциту (СНІД).

Що може зробити кожен з нас?

  • Пройти тестування на ВІЛ. Адже регулярне тестування – це найкращий спосіб дізнатися свій статус і почати лікування вчасно.
  • Поширювати достовірну інформацію про ВІЛ. Це допоможе розвінчувати міфи та стереотипи, пов’язані з ВІЛ.
  • Підтримувати людей, які живуть з ВІЛ.

Щоб дізнатись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Первого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну