Фейкова «пам’ятка для жінок»: чергова брехня про мобілізацію в Україні

Фейкова «пам’ятка для жінок»: чергова брехня про мобілізацію в Україні

Фото: Перший Криворізький

Українські жінки отримують повідомлення, які містять так звану пам’ятку, як уникнути призову на військову службу. Повідомлення надсилають нібито від відомої правозахисної громадської організації «Ла Страда». Ця «пам’ятка» — фейк.

«Пам’ятка» містить такі «поради», як завагітніти, усиновити дитину з інвалідністю, усиновити трьох дітей. А якщо жінка не хоче дітей, то поради такі: зламати кінцівки, спровокувати зґвалтування та затягувати судовий процес, завести роман із керівником ТЦК тощо.

Зображення з попередженням про фейкову пам’ятку для жінок щодо уникнення призову на військову службу, нібито від імені організації «Ла Страда».

На своїй офіційній сторінці «Ла Страда-Україна» повідомляє про непричетність до створення цієї «пам’ятки».

«Якщо ви отримали подібне повідомлення, знайте — це не ми. Нагадуємо, що жінки підлягають призову на військову службу виключно за власним бажанням! Довіряйте лише перевіреним та офіційним джерелам розповсюдження інформації! Перепрошуємо за незручності і дякуємо всім, хто повідомив нас про це», — йдеться на сторінці організації.
Ймовірно, ці повідомлення з «пам’яткою» надсилають росіяни. На це вказує кількість помилок, типових для росіян при перекладі українською мовою:
  • використання слова «покликана» замість «призвана»;
  • «в даний момент ви не відповідаєте даним критеріям» — частіше використовується формулювання «не підпадаєте під ці критерії»;
  • «Дитину інваліда» — правильно буде «дитину з інвалідністю».
Також є пунктуаційні помилки.

Чинне законодавство не передбачає примусового призову жінок на військову службу, тож ця «пам’ятка» не має жодного сенсу, окрім пропагандистського.

Чому це робиться?

  • Такі фейкові повідомлення створюють ілюзію примусового залучення жінок до служби, хоча в реальності мобілізація жінок в Україні здійснюється виключно на добровільних засадах.Подібна інформація може викликати страх і недовіру серед жінок, їхніх родин і близьких, що робить їх вразливими до маніпуляцій.
  • Псевдопоради на кшталт симуляції хвороб або обману офіційних органів сприяють поширенню дезінформації.
  • Використання імені відомої організації «Ла Страда-Україна» є спробою підірвати її авторитет. Це створює плутанину, знижує довіру до правозахисних структур і підриває їхню роботу.

Як розпізнати дезінформацію?

  1. Джерело інформації. Перевіряйте офіційні заяви організацій.
  2. Помилки. У тексті «пам’ятки» присутня велика кількість мовних помилок і нелогічних тверджень, що свідчить про непрофесійність її авторів.
  3. Офіційна позиція держави. Законодавство України чітко регулює мобілізацію жінок, і жодних нових правил без офіційного оголошення не запроваджується.

Фото: Владислав Нестеренко

Посилання скопійовано в буфер обміну