16 днів проти насильства: цьогоріч 5% усіх звернень до поліції стосувалися домашнього насилля
Фото: Freepik (ілюстрація)
Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Криворізького міського відділу Управління поліції охорони.
Читайте також: Підліток з Кривого Рогу повідомив директору школи, що вдома страждає від насилля: що вирішив суд
Домашнє насильство має багато форм — фізичне, психологічне, економічне, сексуальне. І жодна з них не може бути виправданою.
Від усіх звернень про домашнє насильство у 58,5% поліцейські виносили термінові заборонні приписи для припинення та запобігання насильству. Тоді як у 2021 році цей показник був лише 15,4%.
В Україні функціонує 61 мобільна група з протидії домашнього насильства. Поліцейські мають спеціальну підготовку та надають необхідну медичну, психологічну та правничу допомогу.
«Не мовчіть, не терпіть, не залишайтеся осторонь. Якщо ви стали свідком або потребуєте допомоги — звертайтесь до поліції за номером 102», — йдеться у повідомленні.
Якщо ви, ваші знайомі або родичі зазнали економічного, психологічного, сексуального або фізичного насильства - одразу звертайтесь за номерами:
- Національна поліція України: 102
- Урядова гаряча лінія: 15-47
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного)
- Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103
Також, постраждалі від насильства можуть звернутися за консультацією та правовою допомогою у чат-боти:
- @police_helpbot
- @Non_Violence_Bot
Як ми писали раніше, суд Кривого Рогу заборонив місцевому мешканцю наближатися до колишньої дружини ближче, ніж на 200 метрів через домашнє насилля, яке він чинив.